9. Kolejka     III liga NLH    Sezon:  2015-2016

Chrystian Karczewski (5, 11, 23, 33), Mariusz Czarnecki (28), Dariusz Karczewski (34) - Paweł Porada (6), Damian Jarzębski (10, 32, 40), Maciej Tucin (16), Maciej Kamiński (20, 26, 40)

Dariusz Karczewski (5), Jacek Maciejewski (11), Rafał Kusiak (23, 34), Chrystian Karczewski (28), Zbigniew Mańkowski (33) - Mateusz Klewicki (6), Adrian Mariak (16, 26, 40, 40), Damian Jarzębski (20), Adrian Wyrwiński (32)

Przebieg: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5, 4:5, 4:6, 5:6, 6:6, 6:7, 6:8

Kartki: Mariusz Czarnecki (7) - Maciej Kamiński (7)

Malina K.O.

Mecz między Maliną a Sokołami nie miał specjalnej stawki. Ci pierwsi walczyli o to, by nie dać sobie odebrać czwartego miejsca a drudzy, by skończyć zmagania na siódmej pozycji. Trudno z tego powodu było wymagać od zawodników specjalnej motywacji, ale spotkanie okazało się ciekawym widowiskiem, które trzymało w napięciu do samego końca. Chyba głównie dlatego, że podopieczni Piotrka Radomskiego w wielu momentach grali na stojąco, jakby specjalnie chcąc doprowadzić do emocjonującej końcówki. I ta faktycznie taka była.

Zanim jednak przeniesiemy się do 40 minuty, pora opowiedzieć o tym, co działo się w pierwszych dwudziestu. Początek należał do Sokołów, które już w 5 minucie za sprawą Chrystiana Karczewskiego objęły prowadzenie. Ale jak się później okazało, był to ostatni moment, w którym miejscowi byli o gola z przodu. Błyskawicznie do wyrównania doprowadził bowiem Paweł Porada a później to Malina była bliżej zwycięstwa, gdy w 10 minucie z błędu Zbyszka Mańkowskiego skorzystał Damian Jarzębski i zrobiło się 2:1. Ale od czego w Sokołach jest Chrystian Karczewski – dalekie podanie od Jacka Maciejewskiego, a napastnik zespołu z Zielonki znajduje sposób na Adriana Wyrwińskiego i mamy kolejny remis. Taki stan trwa do 16 minuty. Wtedy z przytomnego zagrania z rzutu rożnego Adriana Mariaka korzysta Maciek Tucin i Malina ma teraz za zadanie, by tę przewagę przynajmniej utrzymać do końca pierwszej połowy. Ale nie jest łatwo, bo przeciwnik atakuje – pierwszą z szans zmarnuje jednak Chrystian Karczewski, a drugą Rafał Kusiak, a te niewykorzystane okazje zemszczą się na zielonkowskich weteranach w ostatniej akcji pierwszej połowy, gdy gola na 4:2 zdobędzie Maciek Kamiński. Faworyci mieli więc wszystko pod kontrolą, aczkolwiek nadal niczego tutaj nie wykluczaliśmy, bo gracze w zielonych koszulkach nie grali na 100% możliwości, co przy dużej determinacji rywali spowodowało, że wynik ważył się do samego końca.

Na początku drugiej połowy Sokoły szybko zresztą zmniejszyły straty a gola przyniosła „specjalność zakładu”, czyli Rafał Kusiak do Chrystiana Karczewskiego i jest już tylko 4:3. Lada moment może być remis, lecz trzy z rzędu strzały przeciwników w świetnym stylu broni Adrian Wyrwiński a ponieważ w ataku nadal skuteczny jest Maciek Kamiński, to zamiast 4:4 robi się 5:3. Miejscowi nie poddają się i w 28 minucie ponownie mają tylko jednego gola straty, gdy na listę strzelców wpisuje się Mariusz Czarnecki. I tak jak kilka minut wcześniej, tak i teraz ekipa Rafała Kusiaka stwarza sobie kilka kolejnych okazji, by na tablicy świetlnej pojawił się remis, ale zamiast tego to Malina spokojnie punktuje i Damian Jarzębski przywraca faworytom dwa gole oddechu. Można było odnieść wrażenie, że to spotkanie właśnie tak będzie już wyglądało do samego końca, lecz Sokoły ani myślały odpuszczać i w 33 minucie Chrystian Karczewski zaliczył trafienie kontaktowe a w następnej akcji efektowną główką popisał się Darek Karczewski i zespół w żółtych koszulkach miał teraz wszystko w swoich nogach! Co więcej – w 37 minucie Rafał Kusiak mógł nawet dać prowadzenie swojej ekipie, lecz jego zamiary świetnie przeczytał Adrian Wyrwiński i nadal nie wiedzieliśmy, kto będzie miał po spotkaniu więcej powodów do radości. Zwłaszcza, że czas uciekał i gdy na zegarze mieliśmy minutę do końca, powoli przyzwyczajaliśmy się do remisowego scenariusza. Maliny takie rozwiązanie absolutnie jednak nie satysfakcjonowało i w decydującym momencie odpowiedzialność wziął na siebie Adrian Mariak. To on przedryblował w polu karnym Mariusza Czarneckiego i chociaż jego późniejszy strzał obronił Jacek Maciejewski, to piłka znów spadła pod nogi napastnika ekipy z Wołomina a ten odegrał ją do nieobstawionego Maćka Kamińskiego, któremu pozostawało jedynie dopełnić formalności. Ale Malina nie byłaby w tym spotkaniu sobą, gdyby nie dała przeciwnikowi możliwości do wyrównania. Na jej szczęście Chrystian Karczewski trafił tylko w słupek a w odpowiedzi podopieczni Piotrka Radomskiego w sile trzech graczy zaatakowali bramkę rywali i golem Damiana Jarzębskiego przypieczętowali sukces w swoim ostatnim spotkaniu tego sezonu. Tym samy zespół z Wołomina obronił czwarte miejsce, które na pewno pozostawia jednak spory niedosyt. Malina nieźle zaprezentowała się tylko w kilku meczach, a kilka przegrała na własne życzenie. Taki już urok tej drużyny i zobaczymy czy za rok coś się w tym temacie zmieni. Sokoły mogą być natomiast w zadowolone ze swojej postawy na przestrzeni tych trzech miesięcy. Początek mieli kiepski, lecz z meczu na mecz poziom ich zgrania był coraz lepszy, a to niosło za sobą wymierne korzyści. W przyszłej edycji powinni być jeszcze groźniejsi, czego życzymy również ich wtorkowym rywalom. Do zobaczenia już (dopiero?) za około 9 miesięcy!