fot. © www.shutterstock.com

Zmiany w serwisie www + ważne informacje

6 stycznia 2019, 11:43  |  Kategoria: Ogólna  |  Źródło: inf.własna  |   dodał: roberto  |  komentarze:

Wykorzystując dłuższą przerwę między kolejkami, usprawniliśmy kilka rzeczy na stronie. Jedną związaną z wywiadami, a druga to nowość - wyniki na żywo.

Zaczynamy od pierwszej kwestii. Jak doskonale wiecie - od tego sezonu w magazynach ligowych nie ma już wywiadów a wyłącznie skróty spotkań. Rozmowy z zawodnikami wrzucaliśmy do tej pory tylko na Facebooka, gdzie cieszyły się one bardzo dużą oglądalnością. Ale wiadomo - nie wszyscy korzystają z serwisów społecznościowych, dlatego wyszliśmy tym osobom na przeciw i wszystkie wywiady uzupełniliśmy także w raportach meczowych. Możecie to zobaczyć na przykładzie spotkania Fil-Pol - Sami Swoi TUTAJ. Pod składami znajduje się wypowiedź zawodnika gospodarzy oraz gości. Wystarczy kliknąć PLAY, a wcześniej można sobie również kołowrotkiem ustawić odpowiednią jakość (wszystkie filmy nagrywamy w jakości HD, więc polecamy tę właśnie opcję). Co więcej - filmy można od razu polubić czy nawet udostępnić i docelowo pojawią się one na Waszej tablicy społecznościowej. Łącznie w pierwszej i drugiej kolejce przeprowadziliśmy 16 rozmów - wszystkie po spotkaniach rozgrywanych o 23:00. I wszystkie możecie już znaleźć w raportach meczowych. Podobnie będzie z kolejnymi materiałami, więc jeśli np w poniedziałek przeprowadziliśmy wywiad, to już następnego dnia w godzinach wieczornych znajdziecie go w naszym serwisie.

Druga sprawa - pewnie dla wielu z Was ważniejsza. Ponieważ wiele wskazuje na to, iż od najbliższej kolejki forBET udostępni również kursy na mecze 2.ligi, to domyślamy się, iż liczba odsłon na stronie w środę będzie zbliżona do tych w czwartek. Z tego powodu uznaliśmy, że aby dać Wam jeszcze więcej emocji, będziemy przeprowadzali relację "bramka po bramce". Jak to będzie wyglądało w praktyce? Otóż - przed rozpoczęciem danego meczu będziemy zmieniali jego wynik na 0:0. To spowoduje, że poprzez kliknięcie na rezultat, będziecie mogli wejść w raport meczowy. Tam z kolei w rubryce "przebieg" postaramy się informować na bieżąco, jaki jest aktualnie wynik - do Waszych obowiązków będzie należało jedynie co jakiś czas odświeżać stronę. Oczywiście nie zawsze będzie tak, że gdy padnie gol, to info pojawi się od razu na stronie. Wiadomo, że w trakcie dnia meczowego musimy ogarniać różne sprawy, jakkolwiek postaramy się, by ewentualne opóźnienie nie było duże. Wynik końcowy będziemy uzupełniali po ostatnim gwizdku. Dodajmy - sprawa nie dotyczy jedynie spotkań 1 i 2 ligi, ale wszystkich(!) poziomów rozgrywkowych. Ba! Mecz który trwa będziemy oznaczali specjalnie pulsującą ikonką, która wygląda w ten sposób - Livescore Niestety livescore nie będzie dotyczył meczów z udziałem Lambady - jako organizator, a jednocześnie uczestnik nie jestem w stanie być w dwóch miejscach na raz ;)

A propos raportów meczowych, to mamy do Was prośbę. Zwykle jest tak, że strzelców goli uzupełniamy dzień po meczu. Zdarzają się jednak przypadki, że niestety coś pomylimy. Tak było chociażby w spotkaniu Spoko Loko - Sokoły, gdzie trzy gole przypisaliśmy jednemu zawodnikowi, podczas gdy faktycznie zdobył dwa. Szybka reakcja kapitana Spoko Loko pozwoliła nam uniknąć wpadki w materiale video. Jeśli bowiem nikt nam nie sugeruje, że doszło do jakiejkolwiek pomyłki, uznajemy że raport jest sporządzony bezbłędnie. To z kolei powoduje, iż informacje z raportu przerzucamy do skrótów. Jeżeli więc był błąd w strzelcach na stronie, to na video też będzie. Bierze się to również z tego, iż osoby montujące materiał nie kojarzą zawodników. Była zresztą taka sytuacja w materiale 2.kolejki II ligi - po analizie video zorientowaliśmy się, że pomyliliśmy braci Tyburskich. Jednemu z nich przypisaliśmy trzy gole, podczas gdy strzelił tylko dwa. Tutaj udało się dość szybko zareagować i poprawiliśmy tę wpadkę jeszcze przed emisją, ale to wcale nie jest takie proste. Ponowne zrenderowanie filmu i wrzucenie go na YT to proces kilku-godzinny. Dlatego apelujemy - bardzo wnikliwie sprawdzajcie pomeczowe raporty i sygnalizujcie każdą pomyłkę najszybciej jak się da. Bo chyba nikt nie lubi gdy jego bramka jest podpisywana imieniem i nazwiskiem kolegi z drużyny.

Oprócz tego co napisaliśmy wyżej, dokonaliśmy też kilku kosmetycznych poprawek. Naszym celem na najbliższy okres jest doprowadzenie do funkcjonalności menu GALERIA i TURBOKOZAK. O postępach prac będziemy Was informować.

Komentarze użytkowników: