fot. © www.planarstudio.pl

Bartek Kamiński typuje 3.kolejkę II ligi!

9 stycznia 2019, 01:13  |  Kategoria: Ogólna  |  Źródło: inf.własna  |   dodał: roberto  |  komentarze:

MK-BUD dźwignął się po bolesnej lekcji od AGD Marking i pokonał Antykwariat. Rezultat trzeciego spotkania może zdecydować, na co będzie stać Budowlanych w tym sezonie.

Nie jest łatwo podnieść się po klęsce, a ta sztuka udała się MK-BUDowi, który nie po raz pierwszy udowodnił, że jeśli chce to potrafi. Ale trzy punkty to jedynie kropla w morzu potrzeb, o ile oczywiście zespół Kacpra Kraszewskiego liczy na coś więcej niż walka o utrzymanie. Teraz ich rywalem będzie JSJ Development - w teorii drużyna wyżej notowana, lecz Deweloperów pewnie nikt w tej parze nie stawia jako murowanych faworytów. W tym gronie jest Bartek Kamiński, którego poprosiliśmy o to, by wytypował potencjalnych zwycięzców środowych potyczek. Co wyszło z jego analizy? Dowiedzmy się.

                                                               Bartek Kamiński

Tuba Juniors (9) - Ryńscy Development (10) (TYP BARTKA - 2) (TYP ORGANIZATORA - 2)

W tym meczu spotykają się dwa zespoły, które dwukrotnie schodziły z parkietu pokonane. Muszę przyznać, że w tej edycji nie widziałem jeszcze żadnego meczu tych drużyn, lecz na podstawie postawy w zeszłym sezonie uważam, że z tarczą z tego spotkania wrócą zawodnicy Ryńskich, a Tuba Juniors na swoją zdobycz punktową będzie musiała poczekać minimum do czwartej kolejki.

MK-BUD Wołomin (6) – JSJ Development (5) (TYP BARTKA - X) (TYP ORGANIZATORA - X)

Myślę, ze wiele osób w tym meczu widzi zdecydowanego faworyta w postaci JSJ. Ich atutem może być fakt, iż grają w drugiej lidze już trzeci raz pod rząd, a MK-BUD jest dopiero kopciuszkiem na tym poziomie. Po kompromitacji w pierwszym meczu, jakość gry u Budowlanych w drugim była zdecydowanie wyższa, a JSJ gra cały czas na równym poziomie. Myślę, że po tym spotkaniu nie będzie jednego zabitego, a dwóch rannych.

Ormed (7) – Dar-Mar Kobyłka (3) (TYP BARTKA - 2) (TYP ORGANIZATORA - 2)

W tej rywalizacji faworyt może być tylko jeden - Dar-Mar. Zawodnicy z Kobyłki w tym sezonie jako jedyni nie stracili jeszcze gola, za to Ormed strzelił tylko 4, co obok Tuba Juniors czyni go najgorszą ofensywą w 2.lidze. Myślę, że Dar-Mar prędzej czy później straci punkty, ale jeszcze nie teraz. Co prawda Ormed bardzo dobrze zagrał na turnieju, który poprzedzał rozgrywki ligowe, ale wszyscy wiemy, że mecze turniejowe, gdzie gra się 10 minut rządzą się własnymi prawami i zupełnie nie odzwierciedlają tych ligowych. Gospodarze na początku będą chcieli się szczelnie bronić, ale kiedy Dar-Mar zacznie dokonywać egzekucji, worek z bramkami może się rozwiązać bardzo szybko.

AGD Marking (1) – FC Antykwariat (8) (TYP BARTKA - 1) (TYP ORGANIZATORA - 1)

W tym sezonie miałem przyjemność rywalizować już z obiema ekipami. Zdecydowanie lepsze wrażenie zrobił na mnie zespół AGD Marking, który zagrał bardzo dobrze i w mojej opinii jest faworytem do wygrania tej ligi, a na pewno do miejsca premiującego awansem. Antykwariat w dwóch pierwszych kolejkach też zagrał na miarę swoich możliwości, lecz dwukrotnie musiał wracać do domu bez zdobyczy punktowej. Stawiam na zdecydowane zwycięstwo chłopaków ze Słupna.

Łabędzie na Detoxie (4) – Progresso (2) (TYP BARTKA - 2) (TYP ORGANIZATORA - X)

W ostatnim środowym spotkaniu na pierwszy rzut oka jest jeden faworyt. Jeśli Progresso chce awansować do elity, nie może pozwolić sobie na stratę punktów w starciu z Łabędziami. Tyle że chłopaki z Rembertowa zdobyli już cztery "oczka" i teraz też planują coś do tego dorobku dołożyć, co pozwoliłoby im zbudować dobrą pozycję wyjściową przed decydującymi meczami. Na ich nieszczęście Progresso ma jeszcze mocniejszy skład niż w tamtym sezonie i na pewno nie dopuszcza do siebie myśli, że nie podniesie z parkietu całej puli.

UWAGA! Wywiady chcemy przeprowadzić po ostatnim meczu tego dnia!

Komentarze użytkowników: