fot. © www.planarstudio.pl

Kontrowersje kolejki - odc.3

15 stycznia 2019, 12:53  |  Kategoria: Video  |  Źródło: inf.własna  |   dodał: roberto  |  komentarze:

Ostatnio w kontrowersjach opisaliśmy aż siedem sytuacji! Teraz było ich zdecydowanie mniej, ale problem z ich rozstrzygnięciem nie był prosty do rozwiązania.

To że w drugiej kolejce było dużo więcej momentów stykowych, nie oznacza jednak że sędziowanie było słabe. Pokazaliśmy zresztą, iż większość tych kontrowersyjnych sytuacji sędziowie ocenili właściwie. A jak było teraz? Pamiętajcie, że oglądając materiał na YT, możecie sobie konkretny moment dodatkowo zwolnić, najeżdżając na kołowrotek i wybierając odpowiednią wartość z menu "Szybkość".

1 sytuacja: Na Fantazji - Wola Rasztowska: czy sędzia podjął prawidłową decyzję, najpierw o braku faulu a następnie o przewinieniu zawodnika z Woli?

To była 40 minuta spotkania, wynik 0:0. Najpierw w polu karnym Na Fantazji dochodzi do stykowej sytuacji, gdzie jeden zawodnik próbuje przyjąć piłkę, a drugi chce mu ją wybić. Jest tam delikatne przytrzymywanie, ale w naszej ocenie absolutnie nie ma mowy o rzucie karnym, a i wybicie piłki przez obrońcę jest czyste. Tutaj zgadzamy się z decyzją arbitra, który puszcza gra. Akcja dość szybko zmienia swój bieg i za chwilę znajdujemy się w bliskiej odległości od bramki Woli. Gracz Fantazyjnych składa się do strzału, natomiast z tyłu przeciwnik próbuje wytrącić go z równowagi. Jak widać - udaje mu się to, chociaż oglądanie tego w normalnym tempie i zwolnionym przynosi skrajnie różne wnioski. Na żywo faul był bezdyskusyjny, ale po obejrzeniu powtórek można dojść do wniosku, że kontakt był niewielki i napastnik wykorzystał sytuację, czując na plecach oddech przeciwnika i po prostu się wywrócił. Tego na bieżąco nie dało się jednak ocenić. Tomek Kryszkiewicz dał po prostu pretekst arbitrowi, by podyktować faul i raczej nie można mieć do rozjemcy żadnych pretensji. Podpisujecie się pod tym?

2 sytuacja: Bad Boys - Stara Gwardia: czy arbiter słusznie odgwizdał rzut karny?

Praktycznie pierwsza groźna akcja w tym spotkaniu i od razu mamy wskazanie na "wapno". Widzimy, że Mikołaj Tokaj wykonuje ruletę, po czym tak naprawdę stawia stopę na nodze przeciwnika i upada. Ktoś to może zinterpretować w ten sposób, że bramkarz był niewinny a napastnik sam się wywrócił. W naszej ocenie jest inaczej - bramkarz wyszedł do piłki, ale przeliczył się w swojej interwencji i nie miał z nią kontaktu. Nie zostawił też napastnikowi miejsca, który nie miał jak postawić stopy na parkiecie i po kontakcie z bramkarzem upadł. Dla nas jest to faul, wynikający właśnie z błędu bramkarza. A dla Was?

3 sytuacja: Burgery Nocą - Cernio.pl: czy Arek Dalecki zasłużył na żółtą kartkę?

Gdy tak oglądamy powtórki, to można dojść do wniosku, że Adrian Mariak mógł być w tej jednej akcji faulowany aż trzy razy! Ale sędzia bardzo dobrze wytrzymywał ciśnienie i omal nie "doprowadził" zawodnika Cernio do pozycji strzeleckiej. W końcowym fragmencie akcji w końcu jednak użył gwizdka, uznając faul Arka Daleckiego. Jednego jesteśmy pewni - na pewno przewinienia ciut wcześniej dopuścił się Sebastian Kapłan. Tyle że tam gracz Cernio utrzymał się na nogach, a później już nie. Widać jak Arek wkłada nogę przed piłkę i być może ją blokuje, przy okazji powodując upadek zawodnika w niebieskiej koszulce. Gdybyśmy mieli podjąć decyzję, to jednak gwizdka byśmy nie użyli, a co za tym idzie - nie pokazalibyśmy żółtej kartki. Pytanie jest takie - czy sędzia faktycznie wskazał właściwego zawodnika do upomnienia? Mowa ciała arbitra pokazywała, że chyba bardziej chodzi mu o wcześniejszy faul w wykonaniu Sebastiana Kapłana. No ale jeżeli uznał, że to Arek Dalecki faulował, to bez żółtka nie mogło się obejść - sytuacja była dogodna, bo Adrian Mariak znalazłby się tuż przed bramkarzem. Wszystko to nie miałoby większego znaczenia, gdyby nie fakt, że 10 minut później kapitan Burgerów otrzymał kolejne upomnienie i musiał opuścić plac gry. Druga kara była zasłużona, ale czy pierwsza także?

Chętnie poznamy też Wasze zdanie co do powyższych wątpliwości. Możecie korzystać z modułu komentarzy, jak również opisać co myślicie na naszym FB, gdzie materiał video również został zamieszczony - TUTAJ.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

» Kontrowersje kolejki - odcinek 1
» Kontrowersje kolejki - odcinek 2

Komentarze użytkowników: