fot. © www.proav.roland.com

Transmisja live startuje od 6.kolejki!

4 lutego 2019, 18:41  |  Kategoria: Komunikaty  |  Źródło: inf.własna  |   dodał: roberto  |  komentarze:

Jesteśmy już po dwóch testach sprzętu, który ma wprowadzić Nocną Ligę na jeszcze wyższy poziom organizacyjny. Zadowolenie z efektów jest, ale...

Można z dużą dozą odpowiedzialności powiedzieć, iż w sporym zakresie udało nam się ujarzmić sprzęt przeznaczony do streamowania. Przy pierwszym teście niestety nie udało nam się osiągnąć maksymalnej jakości obrazu i był też problem z dźwiękiem. Na drugim teście mocno poprawiliśmy obraz, który był już w jakości HD, ale powinien być jeszcze lepszy. Wiemy już też jak sprawić, by urządzenie "łapało" dźwięk zarówno z mikrofonów, jak i odgłosy z hali. To wszystko powoduje, że na dniach przeprowadzimy próbę generalną, lecz bez względu na jej efekty, od 6 kolejki rozpoczynamy transmitowanie meczów na żywo. 

Zacznijmy od tego, że streamy będą wyłącznie na kanale YouTube. Nie będziemy streamować na Facebooku. W związku z tym jeszcze raz przypominamy, by zasubskrybować nasz kanał, dzięki temu będziecie otrzymywali informację o terminach naszych streamów za pomocą powiadomień. Subskrypcji można dokonać TUTAJ

Plan jest taki, by streamować jeden mecz dziennie. Zobaczymy jak to wyjdzie, bo jest to naprawdę sprawa wymagająca precyzji, przygotowania, cierpliwości, czasu. Być może początkowo będziemy puszczać LIVE dwa mecze tygodniowo, może więcej, ale będzie to determinowane możliwościami przerobowymi (czyli musimy mieć do dyspozycji osobę odpowiedzialną za sprzęt + osobę nagrywającą + osobę obsługującą zegar), ale też zainteresowaniem. Jeśli bowiem okaże się, że mecz ogląda kilkanaście osób - no to będziemy się musieli zastanowić co dalej. My liczymy na przynajmniej kilkaset, zwłaszcza że przecież nie będzie to "goły" obraz, ale dojdzie komentarz, gdzie będziemy Was częstowali różnego rodzaju fajnymi informacjami, statystykami, etc. Prawdopodobnie w trakcie streama będzie też dostępny czat, gdzie będziemy mogli powymieniać się z Wami wskazówkami czy przemyśleniami.

Pamiętajcie, że do streama będzie Wam potrzebny dobry internet. Jakość będziecie sobie ustawiali sami, aczkolwiek ona będzie uwarunkowana możliwościami Waszego łącza.

Ważna informacja jest też taka, że ze spotkania transmitowanego NIE BĘDZIEMY robili skrótu. Dlaczego? Przede wszystkim - ten mecz i tak zostanie zachowany na YT i będzie go sobie można później obejrzeć z odtworzenia. Po drugie - nagrywając obraz, będziemy też nagrywali komentarz, a nie da się później w montażu oddzielić jedno od drugiego. Tym samym nawet gdybyśmy zrobili skrót, to będzie na nim to, co mówią komentatorzy. A wiadomo, że nie zawsze będziemy mówili jak przebiega dana sytuacja bramkowa, co w skrócie może wyjść pokracznie. Tutaj jednak niczego jeszcze nie przesądzamy.

Co do wspomnianego komentarza - na razie w rolę komentatorów wcieli się organizator + jeden z zawodników. Ale jeśli ktoś z Was chciałby spróbować swoich sił, to dawajcie znać. Ja się nie upieram przy swojej osobie ;) Naszym planem/marzeniem jest, by na niektóre mecze zaprosić profesjonalnego komentatora. Zobaczymy co z tego wyjdzie, aczkolwiek nie ma się co nastawiać.

Ok, napisaliśmy już że zaczynamy w przyszłym tygodniu. Być może może będzie to już poniedziałek, może wtorek. Na pewno będziemy starali się wybierać spotkania z godzin 20:45/21:30/22:15. Te terminy wydają się być najbardziej dogodne, tym bardziej że wiele osób trenuje, treningi kończą się późno, a nam zależy na jak największej widowni. Pamiętajcie też, że link do streamu można skopiować, można się nim z kimś podzielić, video można polubić i ogólnie liczymy na Wasze wsparcie w tym temacie.

Na pewno te premierowe streamy nie będą idealne. Mogą się zdarzyć jakieś trudności, na pewno wyciągniemy z nich masę wniosków, zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. Ten się nie myli, co nic robi, ale znacie nas i wiecie - nie spoczniemy, póki i w tym temacie nie osiągniemy perfekcji. Efekty już wkrótce!

Komentarze użytkowników: