fot. © Nocna Liga Halowa

Zapisy zakończone. Do ligowej rywalizacji przystąpi 40 drużyn.

21 listopada 2019, 19:47  |  Kategoria: Ogólna  |  Źródło: inf.własna  |   dodał: roberto  |  komentarze:

Wszystko jest już (chyba) jasne. To kolejny sezon, gdzie będziemy mieli komplet zespołów. Ale rotacja - podobnie jak przed rokiem - była naprawdę spora.

Długo to wszystko trwało. Niektóre zespoły odwoływały swój udział, potem go potwierdzały i tak mieliśmy w kilku przypadkach. No ale wreszcie dobiliśmy do brzegu. W pierwszej lidze zaszła tylko jedna zmiana - nie ma już Starej Gwardii, co w dużej mierze było pokłosiem wydarzeń z meczu z Ostropolem. To spowodowało, że było jedno wolne miejsce, które zajęła trzecia ekipa drugiej ligi - Łabędzie. No i powiedzmy sobie uczciwie - to miejsce im się po prostu należało. Skład nocnoligowej elity będzie więc wyglądał następująco:

1. In-Plus Marki

2. Ostropol Stanisławów

3. Fil-Pol

4. Offside

5. KroosDe Team

6. Bad Boys Ostrówek

7. Al-Mar Wołomin

8. Dar-Mar Kobyłka

9. Progresso Radzymin

10. Łabędzie na Detoxie

 

W drugiej lidze praktycznie same stare twarze. PS Victoria Kobyłka przejęła miejsce po Samych Swoich. Za ten zespół będzie odpowiedzialny Piotrek Stańczuk, a jego skład będą tworzyli w dużej mierze młodzi zawodnicy Wichru Kobyłka. Ponieważ z ligi wycofał się Team4Fun (z jednej strony szkoda - to legenda NLH, ale z drugiej - każdy widział poprzedni sezon w ich wykonaniu), a Łabędzie awansowały do elity, to musieliśmy uzupełnić dwie luki. Jedną załatali Ryńscy Development (którzy formalnie spadli do trzeciej ligi), a drugą Vitasport. Ta druga drużyna zaliczyła więc awans o dwie klasy rozgrywkowe, jednak chyba nikt nie ma wątpliwości, że spokojnie poradzi sobie na zapleczu ekstraklasy. 

1. PS Victoria Kobyłka

2. AGD Marking

3. MK-BUD Wołomin

4. Tuba Juniors

5. Ormed Zielonka

6. Nieruchomości z Przyszłością (dawne JSJ)

7. AS Marcova

8. Multi-Medica

9. Ryńscy Development

10. Vitasport.pl

 

A co ciekawego w trzeciej lidze? Otóż - ku naszemu zaskoczeniu odpadło Cernio (czyli dawny Highlife), wycofała się także Wola Rasztowska (znakomita część zawodników tej ekipy będzie jednak reprezentowała barwy Copa FC), a swojego udziału nie potwierdziły Wściekłe Orły (nie mogliśmy czekać z ich zgłoszeniem w nieskończoność). To wszystko spowodowało, że awans na ten poziom uzyskało gro ekip z czwartej ligi - Spoko Loko, Lambada oraz FC Górale. Zostały do obsadzenia dwa miejsca, które wypełniliśmy Al-Marem 2 Wołomin i znanym z ligi ósemek Retro Squad.

1. Razem Ponad Tona (dawny Antykwariat)

2. Na Fantazji

3. N-Bud Zielonka

4. Adrenalina Ząbki

5. Burgery Nocą

6. Spoko Loko

7. Lambada

8. FC Górale

9. Al-Mar 2 Wołomin

10. Retro Squad

 

I została nam czwarta liga - tutaj mnóstwo nowych ekip, choć niekoniecznie nowych zawodników. Z tych zespołów, które bawiły się z nami rok temu zostały Bad Boys 2, Piorun i Maximus. Oprócz nich skład tego poziomu uzupełniły Bud-Mar Słupno (czyli zawodnicy AGD Marking z ligi ósemek), Copa FC (dawna Wola Rasztowska, aczkolwiek pod nowym dowództwem), AutoSzyby (zespół Kamila Wiśniewskiego, który rok temu grał w Przepitych Talentach), Joga Bonito (nowa drużyna), AKS (nowa drużyna) oraz Moja Kamanda (zespół Mateusza Trąbińskiego, który przed rokiem grał w Góralach, uzupełniona kilkoma graczami z Cernio, wspomnianych Górali i innymi). Jesteśmy na etapie zorganizowania ostatniej drużyny, więc nie ma niepokoju, że liga będzie liczyła mniej niż 10 zespołów.

1. Bad Boys 2

2. Las Vegas Parano

3. Maximus

4. Bud-Mar Słupno

5. Copa FC

6. AutoSzyby.com

7. Joga Bonito

8. AKS

9. Moja Kamanda

10. HandyMan Elewacje

 

Wzorem poprzednich lat pierwsza liga będzie grała w czwartki, druga w środy, trzecia we wtorki, a czwarta w poniedziałki. Godziny się nie zmieniają - mecze będą rozgrywane od godziny 20:00 do około 24:00 (20:00, 20:45, 21:30, 22:15, 23:00). Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę, że zwłaszcza te ostatnie spotkania rozpoczynają się z 15-minutowym poślizgiem, bo wiadomo, że nakłada się opóźnienie z wcześniejszych potyczek. Terminarz będziemy układali z tygodnia na dzień (w przypadku lig 2, 3, 4), a swoje prośby na pierwszą kolejkę można wysyłać od dziś do wtorku (terminarz na pierwszą kolejkę pojawi się we wtorek dla 4.ligi, w środę dla 3 i 2, w czwartek dla 1). Oczywiście później terminarz będzie się pojawiał z dużo większym wyprzedzeniem, ale wiadomo że pierwsza kolejka zawsze jest pod tym względem specyficzna. WAŻNE! Nie obiecujemy, że spełnimy każdą prośbę dotyczącą godziny. Zresztą - podawanie nam JEDNEJ możliwej godziny gry mija się z celem. Jeśli ktoś się decyduje na udział, tzn że może grać zarówno o 20:00, jak i o 23:00. Tym samym pisanie do nas: "musimy zagrać o 20:00, bo nie mamy bramkarza" - czegoś takiego nie traktujemy poważnie. Prosimy o wiadomości, gdy istnieje REALNE zagrożenie, że o innej porze niż podana możecie mieć problem z zebraniem składu. Jeśli chodzi o pierwszą ligę, to tutaj godziny ustalimy z góry na pierwsze trzy kolejki. Aha - gdyby plany jakiejkolwiek drużyny zmieniły się - bardzo prosimy o jak najszybszą informację.

TUTAJ jest z kolei formularz zgłoszeniowy, który należy wpierw pobrać, później wypełnić (podpis kapitana niewymagany) a następnie odesłać do środy(!) na robert@nocnaligahalowa.pl (lub na facebooka Nocnej Ligi). Od czwartku chcemy bowiem stworzyć artykuły dotyczące każdego poziomu rozgrywkowego, mające na celu przybliżenie zmian jakie nastąpiły w drużynach czy też zaprezentowania nowych zespołów. Wypełnienie formularza nie jest obowiązkowe - forma przekazania nam kto będzie grał w Waszej ekipie może być dowolna. Może to być w notatniku, w Wordzie, w wiadomości na messengerze. Formularz jest o tyle lepszy, że można tam uzupełnić inne dane niż imię i nazwisko, dzięki czemu Wasze profile indywidualne będą kompletne. Pamiętajcie - jeśli nie podacie daty urodzenia, to wpiszemy Wam przypadkową. 

Na dniach pojawi się też uaktualniony regulamin. Wiele kwestii chcemy doprecyzować, ale więcej o tym tym napiszemy wkrótce.

Jeśli chodzi o wpisowe, to wszystko już wyjaśnialiśmy. Do 25 listopada pierwsza rata (czyli tak naprawdę zostało na to już tylko kilka dni), do 4 kolejki druga. Więcej o tym TUTAJ.

W razie jakichkolwiek pytań, wątpliwości, etc - czekamy na kontakt.

Komentarze użytkowników: