fot. © www.planarstudio.pl

Rafał Błoński typuje 4.kolejkę I ligi!

9 stycznia 2020, 01:48  |  Kategoria: Ogólna  |  Źródło: inf.własna  |   dodał: roberto  |  komentarze:

Al-Mar pokonując Ostropol zrobił milowy krok w kierunku utrzymania się w elicie. Czy dziś wieczorem uda mu się sprawić kolejną niespodziankę?

Zwycięstwo czy nawet remis z In-Plusem stanowiłoby ogromną sensację. Al-Mar w ostatnim czasie przegrywa z Księgowymi gdzie tylko się da i nawet sukces nad zespołem ze Stanisławowa nie stanowi dla nas poważnego argumentu, który skłaniałby do refleksji nad wynikiem tego spotkania. My stawiamy tutaj twardo na obrońców tytułu. A jakie kontrargumenty ma Rafał Błoński? Co do tego, że In-Plus nie gra tak stabilnie jak rok temu - pełna zgoda. Ale czy faktycznie identyczna dyspozycja jego drużyny jak ta z trzeciej kolejki, może dać tutaj całą pulę? Hmmm, za kilka godzin wszystko się wyjaśni. A zanim to nastąpi, zapraszamy do ciekawej lektury, jaką bez wątpienia są analizy Rafała na wieczorne zmagania.

                                                               Rafał Błoński

In-Plus Marki (2) - Al-Mar Wołomin (7) (TYP RAFAŁA - 2) (TYP ORGANIZATORA - 1)

W teorii faworytem jest In-Plus, który jest aktualnym mistrzem rozgrywek, wygrał również NLH CUP. Jednak, mimo drugiego miejsca w tabeli, w moim odczuciu In-Plus jest mniej solidny w porównaniu do poprzedniego sezonu. Widoczny jest brak Tomka Warszawskiego, który według mnie miał największy wpływ na zeszłoroczne wyniki Księgowych. Co się tyczy mojego zespołu, przed tym sezonem zrobiliśmy małe przemeblowanie składu. Na szczęście nowi zawodnicy szybko wkomponowali się w zespół, więc z nadzieją patrzymy na obecny sezon. Nam rola drużyny skazywanej na porażkę zupełnie nie przeszkadza, co udowodniliśmy w poprzedniej kolejce, pokonując Ostropol. W tamtym meczu zaprezentowaliśmy dobrą piłkę i jeśli powtórzymy ten poziom gry w dzisiejszym meczu, to nie widzę innego rezultatu niż nasze zwycięstwo.

KroosDe Team (3) – Fil-Pol (9) (TYP RAFAŁA - 1) (TYP ORGANIZATORA - 2)

Jest to mecz drużyn, które mają zgoła odmienne samopoczucie po trzech pierwszych spotkaniach. KroosDe Team jest rewelacją obecnych rozgrywek, gra bardzo dobrze i zasłużenie zajmuje wysokie miejsce w tabeli. Natomiast Fil-Pol po fantastycznym poprzednim sezonie, w tym znacznie obniżył loty. Wpływ na to ma głównie kiepska gra w obronie i jeśli nie zostanie ona natychmiast poprawiona, to mecz spokojnie wygra KroosDe Team. Zwłaszcza w obliczu genialnej formy duetu Rafał Radomski – Kamil Melcher.

Ostropol Stanisławów (8) – Offside (1) (TYP RAFAŁA - 1) (TYP ORGANIZATORA - 2)

Hit 4.kolejki NLH mimo, iż nie wskazuje na to ligowa tabela. Offside jako lider i jedyna drużyna z kompletem punktów będzie chciał kontynuować zwycięską kampanię. Natomiast Ostropol znalazł się w takiej sytuacji, której przed sezonem nikt by nie przewidywał. Odejście Mateusza Łysika okazało się wielką stratą i zawodnicy ze Stanisławowa muszą przestawić się na grę bez niego. Jest to ostatni dzwonek dla Ostropolu, aby uratować ten sezon. Jeżeli jeszcze nie spisali go na straty i wieczorem stawią się w galowym składzie, obstawiam ich minimalne zwycięstwo po bardzo wyrównanym i emocjonującym meczu.

Dar-Mar Kobyłka (4) - Progresso Radzymin (6) (TYP RAFAŁA - X) (TYP ORGANIZATORA - X)

Najtrudniejszy mecz do wytypowania, gdzie po końcowym gwizdku każdy rezultat jest możliwy. Drużyny dobrze się znają, zaliczyły bowiem wspólnie dwa awanse w ciągu dwóch lat. Dar-Mar jest doświadczonym i wyrachowanym zespołem, bardzo dobrze broniącym i cierpliwie atakującym. Z Progresso jeszcze nigdy nie rywalizowałem, jednak wydaje się być ekipą świetnie przygotowaną fizycznie i motorycznie, z kilkoma znakomitymi indywidualnościami. Spotkanie nie będzie obfitować w gole i żadna ze stron nie będzie w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Łabędzie na Detoxie (10) – Bad Boys (5) (TYP RAFAŁA - 2) (TYP ORGANIZATORA - 2)

Jak na razie przywitanie z nocnoligową elitą dla Łabędzi jest dosyć bolesne, gdyż pozostają jedyną drużyną bez zdobyczy punktowej. Momentami ich gra wygląda bardzo przyzwoicie, problemem jest to, że na razie nie potrafią utrzymać wysokiego poziomu przez dłuższy fragment meczu. Bez poprawy tego elementu będzie im ciężko zachować pierwszoligowy byt. Za to Źli Chłopcy poczynili ciekawe wzmocnienia i będą chcieli nawiązać do formy sprzed dwóch lat, gdzie byli rewelacją rozgrywek. W tym celu Adam Matejak i spółka muszą wygrać dzisiejsze spotkanie.

Komentarze użytkowników: