fot. © www.planarstudio.pl

Kamil Deptuła typuje 5.kolejkę III ligi!

14 stycznia 2020, 02:08  |  Kategoria: Ogólna  |  Źródło: inf.własna  |   dodał: roberto  |  komentarze:

Zespół Razem Ponad Tona od samego początku jawił nam się jako kandydat do walki o awans. I jak na razie nie zawodzi, co nie znaczy że może już spocząć na laurach.

Niektórzy określają ekipę Antykwariatu, jako zespół jednego zawodnika. Kamil Deptuła, który podesłał nam zapowiedzi na dzisiejsze spotkania, również wspomniał w swoim tekście o Pawle Madeju, którego na poziomie trzeciej ligi (i nie tylko tam) znają pewnie wszyscy. Ale w ekipie Tony należy też docenić postawę obrony, która w tym momencie jest jedną z najlepszych w całej lidze. Czy przyczyni się do zwycięstwa nad Na Fantazji? W teorii ferajna Łukasza Głażewskiego jest tutaj skazana na zwycięstwo, ale nie zapominajmy że to tylko sport. Dziś wieczorem będziemy w tym temacie mądrzejsi. A wszystkie typy wraz z krótkimi analizami Kamila na piątą kolejkę, znajdziecie tuż pod jego zdjęciem. Miłej lektury!

                                                               Kamil Deptuła

Burgery Nocą (5) - FC Górale (6) (TYP KAMILA - 1) (TYP ORGANIZATORA - X)

Zdecydowanym faworytem tego spotkania są Burgery. Górale co prawda mają paru zawodników którzy mogą sprawić niespodziankę, ale nie tym razem. Skład drużyny Burgerów jest dobrze zbalansowany - mamy tutaj ciekawe połączenie młodzieży i doświadczeniem. Spośród tych pierwszych ogromne wrażenie robi gra Patryka Czajki. Widać, że ten chłopak gra na dużym luzie i z łatwością mija kolejnych rywali. Myślę, że w tym meczu Patryk może znacznie poprawić swój dorobek bramkowy, który przyczyni się do zwycięstwa "gospodarzy".

N-BUD Zielonka (2) – Al-Mar 2 Wołomin (4) (TYP KAMILA - X) (TYP ORGANIZATORA - 1)

Na pewno większość z czytających będzie stawiała tutaj na N-BUD. Jest to zresztą zrozumiałe, bo ta drużyna jest faworytem do wygrania trzeciej ligi. Al-Mar 2 wyróżnia się z kolei dobrą grą w defensywie, co widać po liczbie straconych goli. Poprzednie wyniki N-BUDu były mocno na styku i coś mi mówi, że tym razem powinno być podobnie. Obie drużyny grają bardzo zespołowo i przywiązują dużą wagę do taktyki. Stawiam więc na remis, z dużą ilością bramek.

Spoko Loko (3) – Retro Squad (9) (TYP KAMILA - X) (TYP ORGANIZATORA - 1)

Podobnie jak wyżej, tak i tutaj faworyt wydaje się jeden - Spoko Loko. Ta ekipa ma mocny skład i spotkania z jej udziałem zawsze dostarczają sporych emocji. Tym razem też zapowiada się emocjonujący mecz, ponieważ dla Retro każda potyczka jest z gatunku "być albo nie być" w szeregach trzeciej ligi. Znam dobrze chłopaków z Radzymina i ciężko mi wytłumaczyć ich dotychczasowe wyniki. Tutaj nie brakuje zawodników o dużym potencjale i pewnie przed sezonem każdy myślał, że uda im się zwojować więcej. Jak na razie idealnie pasuje do nich powiedzenie, że "niewykorzystane sytuacje się mszczą". Mam jednak nadzieję, że Szymon Strychalski poukłada ten zespół przede wszystkim w obronie i Retro postawi się drużynie Spoko Loko. Zapowiada się niezłe widowisko i choć fajnie, jakby Retro wygrało, to myślę, że remis też będzie ok.

Na Fantazji (8) - Razem Ponad Tona (1) (TYP KAMILA - 2) (TYP ORGANIZATORA - 2)

W tym meczu nie widzę innego scenariusza niż nasze zwycięstwo. Drużyna Na Fantazji ma bardzo młody skład, najstarszym zawodnikom w tym roku "stuknie" dopiero 25 lat. My z kolei jesteśmy zaawansowani wiekowo, ale nie sądzę żeby było to dla nas problemem w tym meczu. Wątpię też, żeby chłopaki z Na Fantazji znaleźli sposób na Pawła Madeja. Jeśli więc młodzieńcza fantazja nie poniesie drużyny przeciwnej i nasza solidna defensywa z Damianem Makarewiczem w roli głównej sforsuje jej wszystkie ataki, to powinniśmy odnieść spokojne zwycięstwo. A nie miałbym nic przeciwko, gdybyśmy dorzucili do tego kolejne czyste konto.

Adrenalina Ząbki (7) – NetServis (10) (TYP KAMILA - X) (TYP ORGANIZATORA - X)

W tym meczu może paść dosłownie każdy wynik, ale obstawiam remis i pierwsze punkty NetServisu w tym sezonie. Adrenalina ma bardzo doświadczonych graczy i gra dosyć dobrze w obronie, ale brakuje tej drużynie zawodnika który wykańczałby jej akcje. Tydzień temu - w meczu z nami - mieli sporo sytuacji, ale nie potrafili ich wykorzystać. NetServis z meczu na mecz gra z kolei coraz lepiej i myślę, że postawi trudne warunki drużynie z Ząbek. Podział punktów to zatem idealne rozwiązanie.

Komentarze użytkowników: