fot. © www.planarstudio.pl

Kontrowersje kolejki - odc.9

3 marca 2020, 11:50  |  Kategoria: Video  |  Źródło: inf.własna  |   dodał: roberto  |  komentarze:

Czas na rozstrzygnięcie ostatnich spornych decyzji sędziowskich w tym sezonie. Ale ponieważ wiele meczów nie miało dużej stawki, to i kontrowersji za wiele nie było.

Poniżej znajdziecie materiał video, gdzie przedstawiliśmy łącznie cztery, w naszej ocenie mniej lub bardziej kontrowersyjne sytuacje. Pamiętajcie, że oglądając magazyn na YT, możecie sobie konkretny moment dodatkowo zwolnić, najeżdżając na kołowrotek i wybierając odpowiednią wartość z menu "Szybkość".

1 sytuacja: Burgery Nocą - Adrenalina: czy piłka przekroczyła linię bramkową?

Ciężko stwierdzić, czy piłka faktycznie całym obwodem była już za linią końcową. Sędzia też trochę się zastanawiał, bo słyszymy że gwizdek zabrzmiał z opóźnieniem. Z ułożenia nóg Arka Daleckiego, bo to on tę futsalówkę starał się wyekspediować, wydaje nam się jednak że piłka przekroczyła linię i decyzja arbitra była słuszna. Zgadzacie się?

2 sytuacja: Moja Kamanda - Las Vegas: czy nie powinien zostać podyktowany rzut karny?

Tutaj mega interesujące zdarzenie. W polu karnym dochodzi do kontaktu między napastnikiem a bramkarzem. Kto kogo fauluje? Arbiter - także po krótkim namyśle - wskazał na przewinienie zawodnika Las Vegas. Ale zobaczmy (dokładnie w 45 sekundzie, przy odpowiednim zatrzymaniu materiału), że bramkarz swoją interwencją wpada w nogi atakującego jeszcze zanim zdążył złapać piłkę. Czy w takich okolicznościach nie należało jednak użyć gwizdka i wskazać na punkt karny? W naszej opinii tutaj raczej nie ma faulu napastnika i taką kwalifikację czynu interpretujemy jako błąd. W naszej opinii tutaj albo nie należało w ogóle używać gwizdka, a i gdyby nastąpiła decyzja o rzucie karnym, to sędzia raczej by się z tego wskazania wybronił.

3 sytuacja: Bud-Mar - Maximus: czy Maciek Michalczuk zagrał ręką?

Tutaj chyba pójdzie szybko. Pierwotnie wydawało się, że piłka trafiła w prawą dłoń będącego daleko od własnej bramki bramkarza Bud-Maru. Ale sędzia dobrze widział całą sytuację. Tutaj nastąpiło trafienie w lewą rękę golkipera, która była ułożona naturalnie, bez powiększania obrysu ciała i stoimy na stanowisku, że arbiter dobrze zrobił, iż całe wydarzenie pozostawił bez reakcji.

4 sytuacja: Vaveosport - Tuba Juniors: czy Szymon Gołębiewski był faulowany w polu karnym?

No i na koniec najbardziej kontrowersyjna sytuacja z ostatniego tygodnia. Wynik brzmiał wtedy 0:0, to była pierwsza minuta spotkania, następuje wrzutka w polu karne, Szymon Gołębiewski stara się opanować piłkę klatką piersiową, ale wygląda jakby było odepchnięty przez golkipera, jednak sędzia puszcza grę. Czy słusznie? Nie wydaje nam się. Ewidentnie bramkarz źle obliczył całą sytuację, nie spodziewał się, że napastnik wskoczy przed niego i po prostu w niego wpadł. My dyktujemy tutaj karnego, a jeśli nie, to jesteśmy ciekawi interpretacji arbitra. Bo jeśli nie było gwizdka, a kontakt jest ewidentny, to jak to tłumaczyć? Że był on zbyt mały, by zagwizdać faul? Chyba nawet Pan Sławek by tutaj naszego arbitra nie wybronił...;)

Chętnie poznamy Wasze zdanie. Możecie korzystać z modułu komentarzy, jak również opisać co myślicie na naszym FB, gdzie materiał video również został zamieszczony - TUTAJ.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

» Kontrowersje kolejki - odcinek 1
» Kontrowersje kolejki - odcinek 2
» Kontrowersje kolejki - odcinek 3
» Kontrowersje kolejki - odcinek 4
» Kontrowersje kolejki - odcinek 5
» Kontrowersje kolejki - odcinek 6
» Kontrowersje kolejki - odcinek 7
» Kontrowersje kolejki - odcinek 8

Komentarze użytkowników: