fot. © www.nocnaligahalowa.pl

Odpowiadamy na Wasze ankiety - część 2

6 stycznia 2018, 08:33  |  Kategoria: Ogólna  |  Źródło: inf.własna  |   dodał: roberto  |  komentarze:

Zakończyliśmy zbieranie odpowiedzi do naszej corocznej ankiety. Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się poświęcić temu zadaniu kilka minut.

Nasze wrażenia są bardzo pozytywne. Łącznie otrzymaliśmy 55 wypełnionych ankiet. Niektórzy postarali się bardziej, byli też tacy, którzy przez arkusz przeszli jak tajfun, na niektóre pytania odpowiadając kropkami. Ale lepiej tak, niż w ogóle, zwłaszcza że na pytania zamknięte odpowiedzi były. Wydaje się, że najważniejszym wśród wszystkich 30 zagadnień było to, gdzie chcieliśmy się zorientować, jaki jest Wasz poziom zadowolenia z rozgrywek. Były tylko dwie odpowiedzi "średnio zadowolony" - reszta to "zadowolony" lub "bardzo zadowolony". Wnioski z wielu innych pytań zamkniętych zostawimy dla siebie, natomiast na dole mamy dla Was drugą część odpowiedzi na Wasze wątpliwości czy propozycje. Wiemy, że nie wszystkie, ale wiele się powtarzało, na inne odpowiedzieliśmy wcześniej, a pozostałe chcemy na spokojnie przeanalizować.

Oprócz opisów meczów przydałyby się również oceny gry zawodników (np. w skali 1-10). Oczywiście gdy jakiś zawodnik grał mało to wtedy informacja, że grał zbyt krótko by go ocenić

- myśleliśmy o tym, ale jest to sprawa bardzo delikatna. Nie chcielibyśmy, by ktoś poczuł się oceniony niesprawiedliwie, no i taką ocenę najłatwiej byłoby wystawić np. po obejrzeniu powtórki spotkania. Na bieżąco, gdzie często ktoś do nas podchodzi, prosi o coś, lub sami musimy opuścić stanowisko – nie jesteśmy w stanie czegoś takiego ogarnąć. Ale gdyby np. kapitanowie mieli oceniać i nam wysyłać - czemu nie.

Brakuje zdjęć drużyn

- będą na FB po 4.kolejce, bo niestety przez nieuwagę nie zrobiliśmy fotek Atomowym Orzechom oraz Antykwariatowi i chcemy to nadrobić we wtorek. Jak to uczynimy, wszystkie zdjęcia zostaną opublikowane.

Myślę, że przydałby Ci się pomocnik, żebyś ogarniał pisanie rozszerzonych opisów meczów

- pewnie by się przydał :)

Fajnie by było, gdyby zapowiedzi meczów były od dwóch drużyn

- nierealne, czasem ogarnięcie jednej osoby do typowania jest trudne, a co dopiero dwóch...

Zwrócenie uwagi na zachowanie zawodników i surowe karanie niesportowego zachowania nie tylko fizycznego, ale i werbalnego

- niestety nie wszystko da się usłyszeć, ale staramy się być czujni. Mamy pomysł, żeby zachowania odstające od normy wrzucać na YT i pokazywać. Jeśli ktoś nie wstydzi się obrażać sędziego czy zrobić inna głupotę, to dlaczego my mamy tego później nie upublicznić?

Całkowity zakaz wejścia drużyn na dole, którzy czekają na swój mecz. Zawsze przy rozgrzewce komuś wypadnie piłka na plac, a to strasznie psuje wizerunek

- czy strasznie to może za dużo powiedziane, ale ogólnie bardzo słuszna uwaga! Tzn jej druga część, bo nie oszukujmy się – nie jesteśmy w stanie zamknąć drzwi przed czekającymi. Ale zakaz rozgrzewki z piłką – wprowadzimy to na dniach.

Wg mnie skróty powinny być nagrywane z trochę z dalszej perspektywy, bo teraz jest za duży zoom i strasznie mało widać

- zwrócimy to na uwagę.

Opcjonalne ubezpieczenie dla zawodników. W pakiecie ceny zapewne byłyby korzystniejsze (przy dużej ilości graczy = chętnych). Na wstępie przeprowadzenie sondy ile osób byłoby w ogóle zainteresowanych taką opcją

- zawsze o tym pamiętamy przed sezonem, ale gdy przychodzi co do czego – są sprawy ważniejsze i to umyka. Ale pochylimy się nad tym przed kolejnym sezonem, obiecujemy.

Po raz kolejny poruszę obligatoryjną kwestię jednakowych strojów. Jest z tym naprawdę coraz lepiej, ale wiem też, że może być to trudne. Zastanawiam się też nad ograniczeniem kontaktów z piłką bramkarza podczas rozgrywania akcji swojego zespołu, bo miałem wrażenie oglądając kilka spotkań, że zostały one przez taką postawę wypaczone (monotonne i długie rozgrywanie akcji przez bramkarza, gole z połowy do pustej bramki). Może warto by wprowadzić przedłużony rzut karny za daną ilość przewinień w połowie czy surowsze karanie, gdy któryś z zawodników wyskakuje do drugiego na placu gry „z rękami”?

- jednakowe stroje – tak jak ktoś słusznie zauważył, jest z tym coraz lepiej. Przeliczyliśmy temat i wychodzi nam, że około 6-7 zespołów nie ma koszulek, z czego trzy nowe. Wydaje się że sprawę łatwo ogarnąć, bo zwykłe koszulki Adidasa to koszt 40 zł (bez numeru). Trudno wprowadzić jednak jakąś zasadę, bo co jeśli cały zespół ma, a dwóch nie ma? Albo trzech? Jaka ma być dopuszczalna liczba tych, którzy mogą nie mieć? Co do ograniczania kontaktów z bramkarzem czy też kumulowania fauli. My nie chcemy iść w stronę profesjonalnego futsalu, jakkolwiek to brzmi. Wyobraźmy sobie stosowanie ograniczenia kontaktu z bramkarzem w 4 lidze. Nie odbierajmy chęci i radości z gry komuś, kto chce tylko sobie pobiegać za piłką, a nie ma możliwości że w 1 lidze przepis będzie, a w 4 nie. Kumulowane faule – to wymaga więcej zainteresowania od organizatora, który przy stoliku ma wystarczająco obowiązków. Trzeba by to było jakoś ogarniać na tablicy – nie wiemy jak i nie wiemy nawet czy jest taka możliwość, bo ta tablica ma swoje ograniczenia.

W ostatnich lajkach i hejtach była poruszona sprawa nie podejścia do wywiadu. Uważam że zawodnicy powinni mieć prawo odmówić wypowiedzi bez negatywnego komentarza o tym w Internecie. Regulamin nie nakłada na zawodników takiego obowiązku, a też rozumiem ludzi którzy nie chcą wypowiadać się w materiale, który trafia na portal społecznościowy i może zobaczyć go każdy. Nie każdy chce być "medialny"

- oczywiście, nikt nikogo do niczego nie zmusza. Ale dlaczego taki zespół nie przyjdzie PRZED meczem i nie powie – nie chcemy wywiadu, sorry. Ok, my nie tracimy czasu, robimy jeden wywiad, lecimy dalej. Tymczasem sytuacja jest taka – drużyna wie, że jest proszona o wydelegowanie, następuje przypomnienie, zawodnicy idą sobie do szatni i nikt się nawet słowem nie zająknie. To tak bawić się nie chcemy. Obejrzeć wywiad - fajnie, ale gdy trzeba samemu podejść - to robi się problem.

Mistrzowie lig powinni mieć darmowe uczestnictwo w następnym sezonie bądź chociaż jakiś rabat na grę

- hmm, a w czym mistrz 4 ligi jest np. lepszy od czwartej drużyny drugiej ligi? Idąc tym tokiem rozumowania, lepiej grać w 4 lidze, bo tam drużyna ze środka tabeli drugiej ligi miałaby pewnie większe szanse na puchar i ewentualną zniżkę. Jeśli więc mielibyśmy dać jakiś rabat, to faktycznie najlepszym, czyli pierwszoligowcom. Na pewno fajnie jest być mistrzem nawet 3 ligi, lecz to jest jakby nie było 21 miejsce w rozgrywkach :) Co więcej – poważnie zastanawiamy się, czy np. nie zrezygnować z nagradzania trzecich miejsc w 2, 3 i 4 lidze. Owszem – miejsca 1-2 jak najbardziej, bo drużyna zrealizowała cel i awansowała. Ale 3? W pierwszej lidze jasna sprawa – mamy do czynienia z trzema najlepszymi ekipami całych rozgrywek. A bycie trzecim w 4 lidze?

Możliwość głosowania przez zawodników i kibiców na gracza kolejki, co mogłoby pomóc organizatorom w wyborze

- nie oszukujmy się – to nie byłby wybór na najlepszego zawodnika kolejki, ale najpopularniejszego lub mającego najwięcej znajomych na FB ;) Poza tym – musiałyby głosować osoby, które widzą wszystkie mecze, a ile jest takich?

Rewanże

- był taki punkt w ankiecie i jesteśmy zaskoczeni, że tyle osób wyobraża sobie granie dwóch rund. Musimy to wszystko przemyśleć, ale widzimy, że głównie chodzi o to, by meczów było jednak trochę więcej - niekoniecznie aż o 9, ale przynajmniej 1-2. Gdybyśmy dysponowali halą od 19:00, to moglibyśmy rozgrywać więcej spotkań jednego dnia i powiększyć ligi do 12 zespołów. Ale to jest niestety niemożliwe, bo wcześniej niż na 20:00 na obiekt nie ma wejścia.

Miniturniej pomiędzy ligami, gdzie najlepsi gracze danych poziomów rywalizują między sobą

- będzie Puchar Ligi jak co roku, więc wszystkie ekipy z niższych lig będą miały okazję zmierzyć się z tymi najlepszymi.

Szybszego wstawiania skrótów meczów

- staramy się to robić najszybciej się jak da. Ale wiadomo, że tak z marketingowego punktu widzenia, nie opłaca się z wstawianiem materiałów spieszyć. Dzięki temu wchodzicie na stronę i mamy więcej wyświetleń ;) To jest trochę jak z biciem rekordów świata przez Sergieja Bubkę – po co chłop miał pobijać rekord o 15 cm, skoro mógł to robić co centymetr i za każdym razem zgarniać nagrody? :) Nam też nie opłaca się wszystkiego wrzucać w jeden dzień. Żeby liga była ciekawa, musimy swoim asortymentem odpowiednio żonglować.

Wiem, że to być może nie jest w zakresie organizatorów NLH, a bardziej administracji szkoły, ale chyba przydałoby się już umyć nawierzchnię, na której gramy. Zawodnicy często ślizgają się mając odpowiednie obuwie, zresztą widać jak zachowawczo niektórzy biegają czując się niestabilnie. Jak spojrzymy „pod światło” na parkiet to widać, że przydałoby się odświeżenie ;) Ale jak napisałem na początku, zdaję sobie sprawę, że to raczej kwestia szkoły niż NLH ;) Druga kwestia to kluczyków do szatni, a może po prostu dostępności pomieszczeń. W poprzednich edycjach, w których brałem udział każda drużyna miała przydzieloną szatnię z kluczykiem. Teraz zdarza się, że dostajemy pomieszczenie bez kluczyka i rzeczy musimy zabierać ze sobą na boisko, mimo że jest kilka wolnych szatni (ale są one pozamykane). Poza tym wszystko spoko ;)

- sytuacja wygląda tak, że najgorzej parkiet może wyglądać w poniedziałek i wtorek. A to dlatego, że osoba która myje parkiet specjalnym urządzeniem przychodzi w nocy z wtorku na środę i ze środy na czwartek. Więc teoretycznie najlepszą sytuację mają drugo i pierwszoligowcy. Ale mogę powiedzieć z własnego doświadczenia – gram na tej hali od lat a teraz reprezentuję czwartą ligę (czyli pod względem mycia nie najlepiej), a nigdy się nie poślizgnąłem. Podstawa to jednak dobre, PŁASKIE obuwie. Jakiekolwiek koreczki to jest męczarnia i widzimy to po wielu zawodnikach, którzy jednak uparcie przyjeżdżają w tym obuwiu i regularnie zaliczają kontakt z parkietem. W każdym razie parkiet jest myty trzy czy nawet cztery razy w tygodniu, jednak pod koniec dnia, gdzie przecież korzysta z niego szkoła - wiadomo, że się nakurzy. Z naszych informacji wynika, że bodajże w marcu temat zostanie potraktowany poważnie przez Ośrodek Kultury, są już na to środki, więc w kolejnej edycji będzie lepiej. Natomiast co do szatni - nie ma możliwości, że ktoś dostał pomieszczenie bez kluczyka. Widocznie kapitan nie przyszedł i o niego nie poprosił, a szatnię wybrał sobie sam. Zawsze trzeba wpierw przyjść do stolika i wziąć kluczyk.

Muzyka po golu

- zobaczymy ;)

Rzuty karne zamiast remisów

- ktoś się chyba za dużo MLS naoglądał :) Możemy zrobić głosowanie, ale nie widzimy tego ;)

Wybieranie MVP bezpośrednio po każdym meczu, jeszcze gdy zawodnicy są na parkiecie

- Ale jak to wybieranie po meczu? Chodzi o to, by razem z wynikiem wrzucać od razu najlepszego zawodnika? Ogólnie wybranie MVP to ciężki kawałek chleba i najchętniej to w ogóle byśmy nie robili tego następnego dnia, tylko po obejrzeniu skrótów. Wtedy znacznie więcej widać, możemy też dopisać asysty, które mają swoje znaczenie przy wybieraniu MVP, ale wiemy, że tak długo czekać nie chcecie. Chyba że mówimy o wybieraniu przez kapitanów najlepszych zawodników ekip przeciwnych – staramy się to zbierać jak najszybciej się da, ale czasem ktoś prosi o chwilkę zastanowienia i temat przeciąga się do kolejnego dnia.

Brakuje regulaminu gry. Mamy do czynienia z pewnymi modyfikacjami względem regulaminu PZPN/PZPH, więc dobrze byłoby umieścić wszystkie odstępstwa na stronie. W zakładce regulamin ligi nie widzę regulaminu gry

- regulamin gry to chyba miałby z pięć stron. Może kiedyś w przerwie między sezonami uda się do niego przysiąść.

Chyba oprócz zdjęć i danych każdego zawodnika niczego nie brakuje. Uważam, że to powinno być jakoś egzekwowane od drużyn przed sezonem (dane) mimo, że na pewno jest ciężkie, bo każdy wymaga od kogoś a sam nic nie zrobi

- Amen!

Kolejną ankietę przeprowadzimy w analogicznym okresie za rok. Chociaż zastanawiamy się jednak nad końcem stycznia, bo powoli męczy nas już czytanie, że nie ma TurboKozaka. Co więcej - z naszym lutowym programem wracamy już jutro!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

» Odpowiadamy na Wasze ankiety - część 1

Komentarze użytkowników: