fot. © Nocna Liga Halowa

Ważne przypomnienie dotyczące kar w Nocnej Lidze

6 lutego 2018, 11:43  |  Kategoria: Ogólna  |  Źródło: inf.własna  |   dodał: roberto  |  komentarze:

Nie robimy rozgrywek pierwszy raz, by wiedzieć, że nie czytacie regulaminu. Ale właśnie przez to czasami rodzą się problemy.

W naszych zmaganiach od wielu lat stosuje sie gradację żółtych kartek. Oznacza to, że jeżeli dany zawodnik zobaczył w sumie trzy żółte kartki, to nie może on wystąpić w najbliższym spotkaniu. Taka sytuacja dotyczcy w tej kolejce chociażby Maćka Gołębiewskiego (Bomba Boys), Pawła Żaboklickiego (Piorun) oraz Maćka Tucina (Malina K.O.). W sytuacji, gdy w trakcie spotkania sędzia potraktuje dwoma "żółtkami" jednego gracza, to taki zawodnik musi pauzować w kolejnym spotkaniu tylko wtedy, jeśli jego łączny bilans kartkowy wynosi trzy (lub cztery). Dwie żółte kartki czyli w konsekwencji czerwona, nie powodują automatycznego zawieszenia w kolejnym spotkaniu! W okolicznościach, w których ktoś musiał odpocząć od NLH po trzech upomnieniach, następne jest możliwe po piątej żółtej kartce.

Oczywiście zupełnie inaczej rzecz ma się z bezpośrednio pokazanymi czerwonymi kartkami. Jeżeli ktoś został w ten sposób wykluczony z gry, to bez względu na rodzaj przewinienia (faul taktyczny, obraza sędziego, etc), obligatoryjnie pauzuje przynajmniej w jednym meczu! Jeśli według nas sytuacja wymaga wyższej kary, wtedy informujemy kapitana danej drużyny o naszej decyzji.

Stan żółtych i czerwonych kartek możecie sprawdzić w odpowiednich modułach w menu głównym. Jest w interesie DRUŻYNY a nie organizatora, by weryfikować możliwość udziału konkretnego zawodnika w danym meczu. Udział gracza nieuprawnionego może skutkować walkowerem.

Komentarze użytkowników: