Sami Swoi powstrzymani! Ostropol triumfatorem Pucharu Ligi!

16 marca 2018, 12:40  |  Kategoria: Ogólna  |  Źródło: inf.własna  |   dodał: roberto  |  komentarze:

Przed rokiem Swojacy gładko pokonali Al-Mar. Teraz trafili na trudniejszą przeszkodę i nie zdołali jej przeskoczyć.

To spotkanie niemal przez cały czas toczyło się pod dyktando drużyny ze Stanisławowa. Wicemistrzowie Nocnej Ligi swoją cierpliwą grą stworzyli kilka dobrych okazji pod bramką rywali, ale albo pudłowali, albo kapitalnie bronił Adam Stańczuk. Szanse Samych Swoich ograniczały się do przechwytów i strzałów z własnej połowy, gdy między słupkami Ostropolu brakowało Mateusza Łysika. Były przynajmniej dwie takie próby, lecz obydwie zakończyły się niepowodzeniem. Z kolei w 13 minucie w końcu padł gol - zupełnie niepilnowany na dalszym słupku Kacper Smoderek z bliska wbił piłkę do siatki i Sami Swoi mieli niecałe 120 sekund, by doprowadzić do remisu i rzutów karnych. Teraz to oni zastosowali hokejowy zamek, lecz upływający czas i nerwy zadania im nie ułatwiały. Nie udało się stworzyć okazji, którą nazwalibyśmy stuprocentową a nie pomógł im też zatrzymywany czas gry w ostatniej minucie. Ostropol dowiózł skromne zwycięstwo do końca, ale powiedzmy sobie uczciwie - to była zasłużona wiktoria. Mirek Ostrowski i spółka, do wielu tytułów jakie już zdobyli w NLH dołożyli więc kolejny - po raz pierwszy zostali triumfatorem Pucharu Ligi. GRATULACJE!

W kwestii nagród indywidualnych, to królem strzelców - z ośmioma bramkami na koncie - został Daniel Matwiejczyk (Ostropol). Po raz drugi z rzędu miano najlepszego bramkarza trafiło zaś do Adama Stańczuka (Sami Swoi), z kolei najlepszym zawodnikiem Pucharu został wybrany zawodnik zwycięskiej ekipy - Filip Góral.

Materiał video z tego spotkania (mecz + wywiady jakie przeprowadziliśmy z Mateuszem Antoniakiem i Filipem Góralem) pojawi się na dniach.