fot. © www.planarstudio.pl

Prawdopodobny podział zespołów na ligi w XII edycji

29 listopada 2018, 18:56  |  Kategoria: Ogólna  |  Źródło: inf.własna  |   dodał: roberto  |  komentarze:

Zakończyliśmy zbieranie potwierdzeń od uczestników poprzedniej edycji Nocnej Ligi. Wiemy już, że z Zielonką pożegnają się takie marki jak Białowieska czy Niespodzianka.

Przed startem XII edycji wiedzieliśmy, że z wieloma zasłużonymi zespołami przyjdzie nam się rozstać. W większości przypadków powód jest ten sam - problemy kadrowe. Spotkał on Białowieską, niewiele brakowało by storpedował występ Samych Swoich, pogrążył też MagnattaHyundaia i nie tylko. W związku z tym nie będziemy nawet próbowali zaklinać rzeczywistości - nie było ŻADNYCH szans na piaty poziom rozgrywkowy. Cztery ligi zmontowaliśmy raczej bez większego problemu i dogrywamy ostatnią drużynę na ten poziom. Nie wykluczamy jeszcze pewnych rotacji - tam gdzie widzicie dwie możliwości lub gwiazdkę, oznacza to, że trwają negocjacje która z ekip ma zagrać na danym poziomie.

Pod każdą ligą znajdziecie krótki komentarz do zaistniałej sytuacji.

I LIGA:

1. Stara Gwardia 

2. Ostropol Stanisławów 

3. KroosDe Team 

4. Bad Boys Ostrówek 

5. Sami Swoi 

6. In-Plus Marki 

7. Al-Mar Wołomin

8. Offside

9. Fil-Pol

10. Team4Fun/JSJ Development

Podsumowanie: tak jak pisaliśmy - Białowieska odpadła z przyczyn kadrowych. Część jej zawodników zagra w In-Plusie, ktoś inny w Dar-Marze. Prawdopodobnie - po raz kolejny - goryczy spadku nie zazna Team4Fun, lecz to jeszcze ustalamy. Szansę na pozostanie w 1.lidze miała Niespodzianka, lecz z racji problemów jakie trapiły tę ekipę w końcówce poprzedniej edycji, Marcin Boczoń uznał, że trzymanie tego trupa przy życiu nie ma podstaw. To była dobra informacja dla Samych Swoich, którzy do ostatniej chwili zastanawiali się co dalej, ale z pomocą kilku graczy właśnie Niespodzianki, ostatecznie zostali w NLH.

 

II LIGA:

1. JSJ Development/Team4Fun

2. Ormed Sklepy Medyczne

3. Łabędzie na Detoxie

4. Ryńscy Development

5. AGD Marking

6. Dar-Mar Kobyłka

7. Progresso Radzymin

8. FC Antykwariat

9. MK-BUD Wołomin

10. Tuba Juniors (dawne Bomba Boys)

Podsumowanie: na drugim poziomie też sporo zmian. Wycofał się Magnatt, a w jakie miejsce wskoczy AGD Marking, w dużej mierze bazujący właśnie na ekipie byłego Stankana. Proponowaliśmy pozostanie na zapleczu elity Adrenalinie, ale Robert Świst podszedł do sprawy rozsądnie i stwierdził, że nie ma zespołu na tak wysoko zawieszoną poprzeczkę. Udziału nie proponowaliśmy za to Malinie, która nie dała znaku życia i w związku z tym zrobiły się dwa wolne miejsce. Naturalną koleją rzeczy było zaproponowanie ich najwyżej sklasyfikowanym zespołom z trzeciej ligi, a były to MK-BUD i Tuba Juniors (dawni Bomba Boys). Według nas jedni i drudzy spokojni sobie tutaj poradzą, zwłaszcza że obydwie drużyny wzmocniły swoje kadry i liczą na dobre miejsce.

 

III LIGA:

1. Adrenalina Ząbki 

2. Multi-Medica

3. Atomowe Orzechy

4. AS Marcova

5. Cernio Rehabilitacja (dawny Highlife)

6. Wola Rasztowska (dawny Promil Wola)

7. Na Fantazji

8. Bad Boys 2

9. N-Bud Zielonka 

10. Burgery Nocą 

Podsumowanie: trzecia liga to tak naprawdę połowa czwartej z minionej edycji. Mamy Marcovę, mamy Highlife (który od tego sezonu zmienia nazwę na Cernio Rehabilitacja), jest Na Fantazji czy Bad Boys 2. Oprócz nich dokooptowaliśmy tutaj N-Bud Zielonka, bazujący na zawodnikach Ekipy Organizatora i Burgery Nocą, gdzie zagra kilku chłopaków z No Name. Najbardziej niepocieszoną ekipą jest pewnie Medica, która miała chrapkę na skok do drugiej ligi, ale ostatecznie musi zadowolić się udziałem w trzeciej.

 

IV LIGA:

1. Sokoły Zielonka

2. Maximus

3. Vitasport.pl

4. FC Górale

5. Przepite Talenty

6. Spoko Loko

7. Coco Jambo Tłuszcz

8. Piorun

9. Lambada 

10. bez nazwy

Podsumowanie: w czwartej lidze siłą rzeczy doszło do totalnego przetasowania. Idźmy po kolei - Sokoły spadły z trzeciej ligi i mimo naszej propozycji pozostania w niej, wolały pograć w poniedziałki. Maximusowi również sugerowaliśmy udział klasę wyżej - odpowiedź była taka sama, jak w przypadku zielonkowskich weteranów. Vitasport.pl to nowa drużyna, złożona z graczy Wichru Kobyłka. FC Górale to nowy team z Sulejówka, Przepitych Talentów chyba przedstawiać nie musimy (powrót po rocznej przerwie, gdzie nie zabraknie kilku byłych zawodników Atomowych Orzechów), Spoko Loko to drużyna Arka Choińskiego, który po tym jak zdobył tytuł ze Starą Gwardią, chce krok po kroku doprowadzić do podobnego sukcesu kolejny zespół. Coco Jambo Tłuszcz - nowa ekipa, chcąca spróbować swoich sił na hali (wcześniej grali w lidze w Tłuszczu na sztucznej trawie), Piorun - tutaj sytuacja jest ciekawa, bo ferajna Artura Świderskiego powinna grać w 3 lidze, ale ponieważ wtorki okazały się opcją zupełnie niepasującą kapitanowi, to warunkiem dalszego uczestnictwa zespołu z Rembertowa była gra w poniedziałki - nie mieliśmy z tym problemu. Kolejna ekipa to Lambada - tutaj też należy się słowo wyjaśnienia, bo zespół Pawła Roguskiego to były... drugoligowiec. Ale ponieważ Paweł nie chciał już tego zespołu dalej prowadzić, to większość graczy znalazła sobie nowe ekipy (np In-Plus czy MK-BUD), a drużyna wróciła w ręce jej pierwszego "właściciela"... czyli piszącego te słowa i znowu zacznie grę od czwartej ligi. Może się tak zdarzyć, że jeśli Burgery Nocą będą wolały grać w poniedziałki, to nastąpi jeszcze zamiana z Lambadą, ale tego dowiemy się wkrótce.

Powoli będziemy zbierać składy od drużyn, co pozwoli nam na stworzenie artykułu nt wszystkich ruchów transferowych jakie zostały poczynione w przerwie między edycjami. Zajmiemy się tym w najbliższy poniedziałek lub wtorek, gdy odpadnie już poturniejowy kurz.

UWAGA! Bardzo prosimy by powyższej symulacji nie traktować jeszcze w 100% zobowiązująco. Dotyczy to szczególnie takich drużyn jak MK-BUD czy Tuba Juniors, bo w 2.lidze może dojść jeszcze do kosmetycznych przetasowań.

Komentarze użytkowników: