fot. © www.nocnaligahalowa.pl

Kontrowersje kolejki - odc.9

27 lutego 2024, 19:10  |  Kategoria: Video  |  Źródło: inf.własna  |   dodał: roberto  |  komentarze:

Cel sędziów na ostatnią kolejkę był jeden - zrobić wszystko, by spotkania o złoto przebiegły w dobrej atmosferze i bez kontrowersji. I to się udało!

Różnie bywało z kolei w innych meczach. To oczywiście nie jest tak, że w tych potyczkach nasi rozjemcy mniej się starali, ale być może koncentracja nie był tak wysoka jak powinna. Łącznie przygotowaliśmy dla Was sześć fragmentów i liczymy, że się do nich odniesiecie.

Pamiętajcie, że oglądając magazyn na YT, możecie sobie konkretny moment dodatkowo zwolnić, najeżdżając na kołowrotek i wybierając odpowiednią wartość z menu "Szybkość". Przypominamy, że możecie nam też podsyłać fragmenty, które chcecie, by znalazły się w materiale. Ułatwi nam to pracę, a jednocześnie pozwoli rozwiać Wasze wątpliwości dotyczące stykowych sytuacji.

1 sytuacja: NetServis - FSK Kolos: gdzie miało miejsce przewinienie?

Rozpoczynamy od zdarzenia, w którym sędzia miał wg nas 50% racji. Prawidłowo ocenił, że Norbert Gawryś faulował przeciwnika (nastąpił mu na stopę), ale zamiast podyktować rzut wolny, wskazał na rzut karny. To była zła decyzja, bo kontakt między zawodnikami miał miejsce około 2 metry przed linią pola karnego...

2 sytuacja: Adrenalina - Klimag: czy sędzia słusznie uznał gola?

W tej sytuacji mamy sporą kontrowersję. Michał Antczak osłania piłkę, ale jest nadepnięty przez zawodnika Adrenaliny, co powoduje jego upadek. Widzimy zresztą, że arbiter chciał chyba to przewinienie odgwizdać, bo wziął gwizdek do ust, ale ostatecznie odpuścił. Dlaczego? Nie wiemy, ale w naszej ocenie faul był tutaj ewidentny i gol dla Adrenaliny nie powinien zostać uznany.

3 sytuacja: Adrenalina - Klimag: czy rzut karny to dobra decyzja?

Kolejne zdarzenie z tego samego spotkania. Tym razem rzecz dzieje się po drugiej stronie boiska, gdzie gracze z Ząbek nie chcą się zgodzić z interpretacją arbitra o rzucie karnym. Ale nie mają racji. Marek Kowalski nawet jeśli trafia w piłkę, to kopie w łydkę Michała Antczaka i tutaj nie ma żadnych wątpliwości - faul!

4 sytuacja: Ferajna Utd - Ternovitsia: czy ekipie z Ukrainy należał się rzut karny?

Teraz coś z 2.ligi. Sytuacja bardzo ważna dla przebiegu spotkania, bo Ternovitsia przegrywała 2:3, a zdarzenie miało miejsce w samej końcówce meczu. Widzimy walkę o piłkę między Patrykiem Grzelakiem i Ivanem Pastukhem, gdzie nagle zawodnik z Ukrainy upada, trzymając się za twarz. Sędzia puszcza grę. Czy dobrze? Naszym zdaniem arbiter nie był do końca pewny, co się tutaj wydarzyło, a widząc, że Ternovitsia i tak może zdobyć bramkę, nie zdecydował się na użycie gwizdka. Gdyby jednak na Nocnej Lidze był VAR, to tutaj przeciwko Ferajnie zostałby podyktowany rzut karny.

5 sytuacja: AutoSzyby - Warsaw Fire: czy sędzia dobrze ocenił zagranie jako wślizg?

Czas na być może najtrudniejszą sytuację do oceny. Oskar Bajkowski dostaje piłkę, ale za chwilę wyłuskuje mu ją spod nóg Piotrek Sylwoniuk. Sędzia odgwizduje wślizg. W naszej ocenie robi dobrze, bo jak inaczej ocenić ten atak na piłkę zawodnika Warsaw Fire? Zwłaszcza, że będąc już na parkiecie, reprezentant Strażaków przytrzymuje futsalówkę między nogami, nie dając jej zagrać rywalowi, który walczy o nią w sposób przepisowy. W naszej opinii sędzia się tutaj się pomylił.

6 sytuacja: Wesoła - Gold-Dent: dlaczego sędzia podyktował rzut karny?

Kompletnie z kolei nie rozumiemy, co wymyślił arbiter przy okazji ostatniej kontrowersji. Wślizg blokujący strzał był w odpowiedniej odległości i absolutnie nie powinien zostać odgwizdany. Arbiter tłumaczył poszkodowanemu, że wszystko działo się w obrębie 3m, ale w naszym regulaminie NIE MA takiego przepisu. Owszem, zabrania się gry wślizgiem w pobliżu przeciwnika, ale tutaj ten punkt przepisów nie miał zastosowania. Powiedzmy wprost - gwizdanie takich rzeczy i prezentowanie rzutów karnych nie ma nic wspólnego z duchem gry. 

Chętnie poznamy Wasze zdanie. Możecie korzystać z modułu komentarzy, jak również opisać co myślicie na naszym Facebooku, gdzie materiał video również został zamieszczony - TUTAJ.

Komentarze użytkowników: