fot. © www.nocnaligahalowa.pl

Maciek Włodyga typuje 7.kolejkę I ligi!

8 lutego 2024, 01:43  |  Kategoria: Zapowiedzi  |  Źródło: inf.własna  |   dodał: roberto  |  komentarze:

Kartonat to w obecnej dyspozycji mocny kandydat do spadku z 1.ligi. Tym bardziej, że zawodzi frekwencja, od której zaczynają się wszystkie problemy. 

Ekipa Wojtka Kuciaka zalicza wyraźny regres formy w tym sezonie. Przyczyn jest sporo i rozkładanie ich wszystkich na czynniki pierwsze zajęłoby mnóstwo czasu. Dlatego nie ma sensu patrzeć wstecz, tylko trzeba wymazać to co było i skupić się na trzech ostatnich spotkaniach, które mogę dać tej drużynie utrzymanie. Podobnie widzi to Maciek Włodyga, który pamięta złote czasu Kartonatu i na pewno nie chciałby doświadczyć relegacji. I widzi on światełko w tunelu, bo Al-Mar, mimo że prezentuje się znacznie lepiej, nie jest przeciwnikiem nieosiągalnym. Tylko czy uda się słowa zamienić w czyny? Czy można wierzyć, że Kartonat nagle zagra tak, że pokona jedną z rewelacji tej edycji? Będzie ciężko, a ffekty poznamy tuż przed północą.

                                                               Maciek Włodyga

In-Plus (6) - Gold-Dent (8) (TYP MAĆKA - 1) (TYP ORGANIZATORA - 1)

In-Plus chyba juz swój kryzys ma za sobą i nawet kiedy przyjeżdża w 5-6 zawodników, to jest to skład, który potrafi kontrolować mecz, przytrzymać piłkę i rozegrać ciekawie akcję. Natomiast Gold-Dent w momencie, kiedy brakuje Michała Dudka w bramce będzie miał problemy z rozegraniem, bo jak widać na naszym przykładzie, łatwo się od stylu gry tego zawodnika uzależnić jako drużyna:) Stawiam na zwycięstwo In-Plusu.

Propertica (1) – Offside (3) (TYP MAĆKA - X) (TYP ORGANIZATORA - 2)

Mecz ostatniej szansy dla Offside. Znając ten zespół od wielu lat wiem, że presja ich nie zjada i na pewno postawią twarde warunki liderowi. Obie drużyny prezentują równą formę, obstawiam remis z lekkim wskazaniem na Offside, chociaż wiele będzie zależało od składu Propertiki. Oby był szerszy niż ostatnio, bo to co wystarczyło na Al-Mar, może nie wystarczyć na trzykrotnych mistrzów NLH.

Łabędzie na Detoxie (7) – Tuba Juniors (10) (TYP MAĆKA - 2) (TYP ORGANIZATORA - 1)

Łabędzie w tym sezonie prezentują dość niestabilną formę. Trochę na przekór stawiam na przełomowe zwycięstwo Tuby, która oprócz dwóch wpadek ma raczej równą formę i nie ustępuje wiele przeciwnikom w przegranych meczach.

AbyDoPrzodu (2) - Wesoła (5) (TYP MAĆKA - 1) (TYP ORGANIZATORA - X)

Mimo zwycięstwa w Pucharze, Wesoła w lidze spisuje się poniżej oczekiwań. AbyDoPrzodu ma wyrównany zgrany skład i nie jest przypadkiem, że to najskuteczniejszy zespół w lidze. Statystycznie patrząc, drugi najmocniejszy atak to właśnie Wesoła, ale zdecydowanie lepszą obroną charakteryzuje się drużyna z Duczek i to ich zwycięstwo obstawiam w tej potyczce.

Al-Mar Wołomin (4) - Kartonat (9) (TYP MAĆKA - 2) (TYP ORGANIZATORA - X)

Przeciwnik, z którym mam wrażenie mierzymy się od wielu lat, a wyciągając średnią z tych meczów wyszłoby, że mamy pewnie po tyle samo zwycięstw i porażek. Dobra, zdyscyplinowana drużyna, gdzie siłą jest kolektyw, kontra nasza nieobliczalność związana z formą dnia lub jej brakiem u poszczególnych zawodników. Mam nadzieję, iż późna godzina rozegrania meczu pozwoli nam na zebranie zdecydowanie szerszej kadry niż w poprzednich kolejkach, a że gramy o utrzymanie, to nie widzę innej opcji niż 3 punkty dla Kartonatu.

PS: Przypominamy o nakazie posiadania butów wyłącznie z płaską podeszwą!

Komentarze użytkowników: