Ważne informacje organizacyjno-techniczne!

26 grudnia 2013, 23:14  |  Kategoria: Komunikaty  |  Źródło: inf.własna  |   dodał: roberto  |  komentarze:

6 stycznia Nocna Liga Halowa "SKOK Wołomin" powróci do gry. W związku z tym mamy dla Was kilka ważnych informacji związanych z tą okolicznością.

Apelujemy o poważne podejście do tematu i przestrzeganie niżej wymienionych punktów.

1. Od 6 stycznia obowiązuje ABSOLUTNY zakaz przebywania na powierzchni parkietu osób, które nie figurują w składzie danej drużyny. Jest to wynik obserwacji wielu spotkań, dlatego nie ma znaczenia kim dla zespołu jest dana osoba - jeśli nie ma jej w składzie, bardzo prosimy o zajęcie miejsca na trybunach. W przypadku braku ustosunkowania się, mecz drużyny której kibice nie będą chcieli opuścić poziomu parkietu, nie zostanie rozpoczęty. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele - od banalnych, takich jak brak odpowiedniego obuwia, przez komentarze które nie zawsze pozwalają skupić się sędziemu, organizatorom i samym zawodnikom na swoich obowiązkach, a na pozostawianiu po sobie nieporządku kończąc. Oczywiście nie chcemy wrzucać wszystkich do jednego worka (z tego miejsca serdecznie pozdrawiamy sympatycznych kibiców zespołu Angry Bears:)), ale bardzo prosimy o zastosowanie się do tego punktu. Przed wejściem na halę będzie wywieszona informacja przypominająca.

2. Został już ustalony terminarz na cały sezon. Jeżeli widzicie, że terminy nie są przypadającymi Wam do gustu, to prosimy jak najszybciej o taką informację (najlepiej mailowo). Jak łatwo zauważyć, w dniach 13-16 stycznia oraz 3-6 lutego zostanie rozegrany Puchar Ligi. W tym sezonie nie będzie też prawdopodobnie przerwy związanej z feriami zimowymi. W roku 2014 ferie zaczynają się bowiem 17 lutego i wtedy też rozegramy ostatnią kolejkę spotkań, by drugi tydzień zimowych wakacji był już wolny. Jeśli któraś z drużyn ma coś zaplanowanego na ten czas - czekamy na informację.

3. A propos Pucharu Ligi. Tak jak pisaliśmy wyżej - zostanie on rozegrany w dniach 13-16 stycznia (faza grupowa) i 3-6 lutego. Podobnie jak w zeszłym sezonie zaprosimy do udziały drużyny spoza ligi. Jeśli to się uda, powstanie siedem 5-drużynowych grup. Jak zwykle wybierzemy również najlepszego zawodnika Pucharu, a sami postaracie się o króla strzelców i najskuteczniej interweniującego bramkarza.

4. Kilka uwag dotyczących samych meczów, uściślających zasady:

a) kwestia zatrzymywania czasu w ostatniej minucie:

- w przypadku gdy różnica między drużynami wynosi 3 gole lub mniej, czas w ostatniej minucie jest zatrzymywany. Jeśli w tym okresie drużyna prowadząca strzela kolejną bramkę i różnica wynosi już 4 trafienia - czas NADAL jest zatrzymywany.

- w przypadku gdy przewaga wynosi 4 gole i czas w ostatniej minucie nie jest zatrzymywany, to nawet w przypadku, gdy zespół goniący strzela gola zmniejszającego stratę, czas NIE JEST zatrzymywany.

b) w sytuacji gdy wybrzmiewa syrena kończąca spotkanie lub połowę, początek sygnału nie jest równoznaczny z zakończeniem danej części meczu. Chcemy, by było to jasne, zwłaszcza przy okazji meczów pucharowych, gdzie przy 10 minutach gry i stykowych wynikach, takie sytuacje mogą wystąpić i mieć znaczenie dla losów spotkania.

5. Minął termin dopisywania zawodników.

6. Czekamy na wpisowe od zespołów, które jeszcze nie uiściły opłaty startowej!