Mała zmiana regulaminowa

29 listopada 2020, 16:42  |  Kategoria: Ogólna  |  Źródło: inf.własna  |   dodał: roberto  |  komentarze:

Zanim w dniu jutrzejszym wybrzmi pierwszy gwiazdek arbitra, chcielibyśmy odnotować jedną zmianę w regulaminie oraz jedną ogólną.

W wyniku obserwacji, ale też chęci przyspieszenia rozgrywania spotkań, uznaliśmy że punkt nocnoligowych przepisów który brzmiał: "Ostatnia minuta w drugiej połowie jest zatrzymywana, tzw. efektywny czas gry, ale tylko w przypadku, gdy w 39 minucie różnica goli między zespołami wynosi mniej niż trzy" zostanie lekko zmodyfikowany. Od jutra ostatnia minuta finałowej części spotkania będzie zatrzymywana tylko wtedy, gdy różnica bramek między zespołami będzie wynosiła JEDNO trafienie. Oczywiście przypadki mogą być różne. W sytuacji, gdy w ostatnią minutę wejdziemy z wynikiem 3:1, a na kilkanaście sekund przed końcem padnie gol dla drużyny goniącej, wtedy powróci efektywny czas gry i każde wyjście piłki poza linię będzie skutkowałem zastopowaniem czasu. W okolicznościach powrotu do dwubramkowego prowadzenia, czas będzie upływał bez jakiegokolwiek wstrzymywania.

Druga zmiana dotyczy godzin rozpoczęcia spotkań. Chcąc uniknąć zamieszania przy okazji pierwszego meczu danego dnia, rywalizację będziemy rozpoczynać o 20:05 i tym samym każda kolejna potyczka rozpocznie się pięć minut później, niż pierwotnie zakładaliśmy. Chodzi o to, by uniknąć mieszania się z grupą, która swoje zajęcia skończy o godzinie 20:00. Prosimy także, by zespoły inaugurujące wieczór meczowy (czyli te grające właśnie o godzinie 20:05), nie wchodziły na poziom parkietu bez zgody organizatora. Po przebraniu się należy poczekać albo w szatni albo iść na trybuny i dopiero, gdy swój trening skończą zawodnicy unihokeja, wtedy będzie można rozpocząć krótką rozgrzewkę.

Zmiany godzin w terminarzach zostały już naniesione.