fot. © www.planarstudio.pl

Poznajmy się bliżej - DAWID LEŚNIAKIEWICZ I RADEK KULESZA

23 grudnia 2020, 16:06  |  Kategoria: Ogólna  |  Źródło: inf.własna  |   dodał: roberto  |  komentarze:

Okres przedświąteczny to dobry moment, by przedstawić Wam kolejną pozytywną historię związaną z zawodnikami naszych rozgrywek. A na jej trop wpadliśmy totalnym przypadkiem.

Cykl "Poznajmy się bliżej" wraca po rocznej przerwie. W tamtym sezonie ciekawego materiału mieliśmy sporo i wystarczyło go na kilka odcinków. Liczymy, że w tej edycji będzie podobnie a zaczynamy naprawdę z wysokiego C! Otóż okazuje się, iż wraz z dołączeniem do rozgrywek kilku nowych ekip, pojawiło się też wiele osób, o których dokonaniach napisał już choćby znany magazyn Forbes! Co prawda nie chodzi o ranking "100 najbogatszych Polaków", chociaż niewykluczone, że oni prędzej czy później znajdą się również tam. A rzecz dotyczy dwóch zawodników ekipy Same Konkrety – Dawida Leśniakiewicza oraz Radka Kuleszy. Chłopaki wraz z dwójką swoich kolegów jakiś czas temu założyli firmę zajmującą się nauką programowania. Początek brzmi dość schematycznie, bo pewnie podobnych przypadków jest mnóstwo, ale to trochę jak z marzeniami o grze w piłce na najwyższym poziomie – myślą o tym wszyscy, a prawdziwą karierę udaje się zrobić nielicznym. I możemy się jedynie domyślać, że chłopaki również łatwo nie mieli i być może wielokrotnie zastanawiali się, czy to co robią i to, w co zainwestowali własne środki kiedykolwiek się zwróci. Dziś już wiemy, że intuicja ich nie zawiodła. Z czegoś małego i czteroosobowego z czasem powstało coś wielkiego. Firma "Giganci Programowania" ma dziś ponad 100 placówek w Polsce i za granicą, zatrudnia mnóstwo ludzi i wciąż jest na etapie rozwoju. I niewykluczone, że Wy również mogliście mieć z nią pośrednio lub bezpośrednio do czynienia. Giganci Programowania to bowiem szkoła, z której być może korzystają Wasze pociechy, bo to właśnie do tych najmłodszych skierowany jest cały projekt. To tutaj można poczynić pierwsze kroki w programowaniu, tworzeniu gier, aplikacji mobilnych czy stron internetowych. A wszystko w niesamowicie przystępnej formie, docenianej zarówno przez młodych użytkowników, ale też ich rodziców. Wystarczy wejść na stronę www.giganciprogramowania.edu.pl, by samemu doświadczyć, że mamy do czynienia z czymś wyjątkowym. Mówi się, że Giganci Programowania to obecnie największa i najszybciej rozwijająca się tego rodzaju placówka w Polsce. I nie mamy powodów, by tej opinii nie wierzyć.

Familiada

(od lewej: Dawid Leśniakiewicz, Sebastian Langa, Radosław Kulesza, Piotr Pełka)

Pracę i wyobraźnię chłopaków docenił również wspomniany na wstępie Forbes. Ich nazwiska znalazły się bowiem na prestiżowej liście młodych Polaków przed 30 rokiem życia, którzy mają potencjał by stać się liderami rodzimego biznesu (więcej o tym TUTAJ)! To co ważne – Forbes docenił ich również za to, że mimo panującej pandemii potrafili odnaleźć się w trudnych okolicznościach i wykorzystali je do zrobienia kolejnego kroku w przód. Tak było w tym przypadku, bo Dawid, Radek i koledzy sprawnie przenieśli się w świat on-line i ich kursy można również odbywać zdalnie. Okazuje się też, że to dopiero początek ich ekspansji. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego we wrześniu wystartował ich kolejny projekt - Giganci Edukacji, który przygotowuje do egzaminów z matematyki, a w planach są kolejne przedmioty ścisłe. Kto wie jak potoczyłyby się losy wielu z nas, gdybyśmy dobrych kilkanaście lat temu, mogli z takich kursów skorzystać :)

O Gigantach Programowania napisano i powiedziano już wiele. Chłopaki brali udział choćby w Pytaniu na Śniadanie, a o ich pracy pisały też Komputer Świat czy inne branżowe tytuły. Gratulujemy im tego co już zbudowali, bo widać, że robią to z pasją, a wszystko otacza aura profesjonalizmu. No i też pewnie wielu z Was zastanawia się, jak te tęgie głowy spisują się w takim razie na parkiecie. I możemy Wam uczciwie oświadczyć, że nieźle! Radek skupia się głównie na destrukcji, natomiast Dawid odpowiada w ekipie Konkretów za bramki i obydwaj naprawdę dobrze wywiązują się ze swoich zadań. Może nawet nadspodziewanie dobrze jak na stereotyp, którzy każe myśleć o takich ścisłych umysłach jako o osobach, które na WFie raczej donosiły zwolnienia. Jak widać – pozory mylą!

I tak na koniec – pisząc do Dawida odnośnie artykułu troszkę obawialiśmy się feedbacku dotyczącego naszej strony www. Okazało się jednak, że nie jest z nią tak źle i przede wszystkim broni się treścią. I takie było też założenie! Ale jak już za jakiś czas dojdziemy do wniosku, że warto pomyśleć o czymś bardziej nowoczesnym, to chyba wiemy, do kogo się zwrócimy :)

PS: a jeśli wśród czytających te słowa są kolejne osoby, które mają się czym pochwalić i jakiś fragment z ich życia mógłby stanowić kanwę kolejnego odcinka "Poznajmy się bliżej", to zapraszamy do kontaktu.

ZOBACZCIE POZOSTAŁE ODCINKI "POZNAJMY SIĘ BLIŻEJ"

» odc.1 - Krzysiek Włodyga
» odc.2 - Robert i Piotrek Biskupscy
» odc.3 - Bartek Świniarski
» odc.4 - Mariusz Ochociński
» odc.5 - Damian Tucin, Piotr Radomski, Kuba Karaszewski
» odc.6 - Tomek Buczek cz.1
» odc.7 - Tomek Buczek cz.2
» odc.8 - Filip Gac
» odc.9 - Mateusz Łysik
» odc.10 - Bartek Balcer
» odc.11 - Adam Janeczek
» odc.12 - Patryk Maliszewski, Krzysiek Rozbicki

Komentarze użytkowników: