fot. © www.ea.com

Konrad Kupiec wygrywa pierwszą edycję FIFA NLH CUP!

25 stycznia 2021, 19:09  |  Kategoria: Ogólna  |  Źródło: inf.własna  |   dodał: roberto  |  komentarze:

Przez ostatnie trzy tygodnie trwała rywalizacja o miano najlepszego gracza FIFA 21 wśród zawodników i patronów Nocnej Ligi Halowej. A zwycięzcą okazał się Konrad Kupiec!

Turniej w piłkę wirtualną organizowaliśmy po raz pierwszy. Sami nie wiedzieliśmy, na co musimy uważać i z czym przyjdzie nam się zmierzyć. Ale chyba wyszło nieźle – do premierowej edycji naszych zawodów przystąpiło łącznie 32 graczy i bez względu na to, czy po fazie grupowej uzyskali awans czy też musieli pogratulować promocji innym, wszyscy wyglądali na zadowolonych. Zwłaszcza, że ten turniej był dobrą okazją, by przede wszystkim wyrwać się na chwilę ze szponów szarej codzienności. W ten sposób swój udział w rozgrywce tłumaczyli przede wszystkim ci, którzy zdawali sobie sprawę, że wielkiej roli w imprezie nie odegrają. I faktycznie – sporo było takich osób, które wyraźnie odstawały od reszty stawki, ale nie przejmowały się tym faktem. Dość łatwo dało się również wyłapać potencjalnych faworytów, aczkolwiek nie we wszystkich przypadkach ta teoria się sprawdziła, bo wielu zwycięzców swoich grup, udział zakończyło na pierwszym etapie fazy play-off. Wszystkie wyniki możecie zresztą sprawdzić TUTAJ.

Fazę finałową rozegraliśmy 24 stycznia. Towarzyszyła jej transmisja na żywo, która łącznie trwała ponad 5h! Emocji nie brakowało, kilka spotkań kończyło się rzutami karnymi, w tym dwa najważniejsze – najpierw o trzecie miejsce, a następnie o pierwsze. W małym finale zwyciężył Patryk Dybowski i to on zajął lokatę na najniższym stopniu podium, z kolei w wielkim finale doszło do rewanżu za mecz z fazy grupowej. Wówczas Sebastian Turowski pokonał Konrada Kupca, ale teraz nic nie było przesądzone. Konrad wyciągnął wnioski z poprzedniej potyczki i w podstawowym czasie gry prowadził nawet 2:1. Sebastianowi udało się jednak odrobić stratę jednego gola i dzięki temu otrzymaliśmy najlepszy z możliwych scenariuszy decydującej rozgrywki – o końcowym triumfie miała bowiem zdecydować seria jedenastek! Wojnę nerwów wygrał ostatecznie Konrad Kupiec i to on został pierwszym triumfatorem FIFA NLH CUP! Wielkie gratulacje! Sebastian musiał się zadowolić srebrem, co z jednej strony na pewno było dobrym wynikiem, ale jeśli nie przegrywasz żadnego meczu w turnieju i go nie wygrywasz, to można mówić o lekkim niedosycie. Inna sprawa, że poziom ostatniego meczu był niesamowity i idealnie spiął klamrą całą, kilkutygodniową rywalizację.

Top 4 Turnieju

(na zdjęciu od lewej: Sebastian Turowski, Patryk Dybowski, Konrad Kupiec, Patryk Skrajny)

Po wszystkim przeprowadziliśmy jeszcze krótki wywiad z Konradem oraz doszło do meczu między zwycięzcą turnieju a Adamem Baranem. Żeby trochę wyrównać szanse, Konrad zagrał Śląskiem Wrocław a Adam Manchesterem City, ale nawet to nie pomogło naszemu komentatorowi dotrzymać kroku przeciwnikowi. Zarówno ten mecz, wspomnianą rozmowę oraz całą fazę pucharową możecie jeszcze raz zobaczyć poniżej.

Oczywiście dziękujemy wszystkim uczestnikom za grę, stuprocentową frekwencję i dobrą zabawę. Myślimy już o kolejnej edycji, być może na padach do PlayStation. Jak tylko zapadną w tej kwestii jakiekolwiek decyzje, znajdziecie je na stronie. Jako organizatorzy również zebraliśmy sporo doświadczenia i zrobimy wszystko, by następna edycja była jeszcze lepsza! Dlatego już dziś możemy napisać, że do zobaczenia w kolejnych zawodach!

Komentarze użytkowników: