fot. © www.nocnaligahalowa.pl

Kontrowersje kolejki - odc.7 + ocena eksperta!

10 lutego 2022, 12:25  |  Kategoria: Ogólna  |  Źródło: inf.własna  |   dodał: roberto  |  komentarze:

Kto myślał, że zapomnieliśmy o naszym kąciku z kontrowersjami, ten był w błędzie. I chociaż sytuacji do oceny nie mamy wiele, to zwłaszcza jedna do tej pory opiewa w skrajne opinie.

A chodzi o ostatnią sytuację, jaką zobaczycie w naszym materiale video. Błażej Kaim zaklinał się, że to on był faulowany przez Damiana Gałązkę, a nie odwrotnie, ale sędziowie pozostali głusi na jego zdanie. Czy mieli rację? W tym temacie nie ma zgodności, bo postanowiliśmy iść najwyżej jak się da i oprócz opinii naszego stałego eksperta, czyli Piotrka Wąsowskiego z kanału Wąski Kanał (zachęcamy do subskrypcji!), o zdanie zapytaliśmy także Łukasza Szczecha, sędziego Ekstraklasowego. Przypomnijmy od razu co oznaczają poszczególne symbole przy opiniach:

✅ - ekspert potwierdza decyzję sędziego boiskowego

❌ - ekspert nie zgadza się z decyzją sędziego boiskowego

Pamiętajcie, że oglądając magazyn na YT, możecie sobie konkretny moment dodatkowo zwolnić, najeżdżając na kołowrotek i wybierając odpowiednią wartość z menu "Szybkość". Przypominamy, że możecie nam też podsyłać fragmenty, które chcecie, by znalazły się w materiale. Ułatwi nam to pracę, a jednocześnie pozwoli rozwiać Wasze wątpliwości dotyczące stykowych sytuacji.

1 sytuacja: Gwiazdy z Mydła - Joga: Czy kontakt między zawodnikami powinien skutkować rzutem karnym?

❌ Ocena eksperta: Uważam, że w tej sytuacji obrońca faulował napastnika i należał się rzut karny. Zawodnik w pomarańczowej koszulce dobrym zwodem "podeszwą" ograł obrońcę, a ten po chwili złapał go obiema rękami i spowodował jego upadek. Ciągnięcie rozpoczyna się przed polem karnym, ale kończy w polu karnym. Dlatego też należy się za ten faul rzut karny dla pomarańczowych.

2 sytuacja: Górale - Same Konkrety: Czy piłka przekroczyła linię bramkową?

✅ Ocena eksperta: Z tego nagrania nie podejmę się oceny, gdyż po odbiciu się piłki od poprzeczki i w momencie kontaktu z linią bramkową, jest ona zasłonięta przez lewą nogę bramkarza.

3 sytuacja: Adrenalina - AutoSzyby: Czy tutaj należała się kartka zawodnikowi AutoSzyb?

❌ Ocena eksperta: W mojej ocenie sędzia nie powinien w tej sytuacji pokazywać żółtej kartki. Faul w tej sytuacji następuje w pierwszej fazie, gdy jeden z obrońców pociąga za bark bramkarza "białych" i tym samym wytrąca go z rytmu biegu, co powoduje, że traci on kontrolę nad piłką i sam po chwili inicjuje kontakt z innym obrońcą pomarańczowych. Ostatecznie sędzia powinien wrócić do wcześniejszego przewinienia i podyktować rzut wolny bezpośredni (bez kartki).

4 sytuacja: AGD Marking - Auto-Delux: Czy był faul na napastniku AGD, a jeśli tak, to gdzie miał miejsce?

✅ Ocena eksperta: Jest to rzut karny. Zawodnik w białej koszulce wygrał pozycję, był przed obrońcą i został pchnięty przez niego w plecy. Ponownie kontakt rąk z plecami kończy się w polu karnym, dlatego należy podyktować rzut karny.

5 sytuacja: Tuba Juniors - Wesoła: Czy piłka wyszła za linię końcową?

✅ Ocena eksperta: Nie. Piłka całym obwodem nie przekroczyła linii końcowej. Dobra decyzja sędziego o kontynuowaniu gry i uznaniu gola.

6 sytuacja: Offside - Al-Mar: Czy bramkarz faulował napastnika Offsidu?

❌ Ocena eksperta: W mojej ocenie w tej sytuacji faulowany był bramkarz, gdyż napastnik prawą nogą naskoczył na prawą nogę golkipera. Należało więc odgwizdać faul i podyktować rzut wolny bezpośredni dla "białych".

✅ Ocena Łukasza Szczecha: Żadna kontrowersja, po prostu karny. Bramkarz nie zagrywa piłki - gdyby zagrał, to faul dla niego.

Chętnie poznamy Wasze zdanie. Możecie korzystać z modułu komentarzy, jak również opisać co myślicie na naszym FB, gdzie materiał video również został zamieszczony - TUTAJ.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

» Kontrowersje kolejki - odcinek 1
» Kontrowersje kolejki - odcinek 2
» Kontrowersje kolejki - odcinek 3
» Kontrowersje kolejki - odcinek 4
» Kontrowersje kolejki - odcinek 5
» Kontrowersje kolejki - odcinek 6

Komentarze użytkowników: