fot. © Google

Odpowiadamy na Wasze ankiety!

22 lutego 2023, 12:50  |  Kategoria: Ogólna  |  Źródło: inf.własna  |   dodał: roberto  |  komentarze:

Bardzo dziękujemy za Wasz poświęcony czas i wypełnienie corocznego kwestionariusza. A do wielu z Waszych odpowiedzi chcielibyśmy się ustosunkować.

Wysłanych ankiet nie było może bardzo dużo, bo 35, ale zostało poruszonych wiele ciekawych tematów, a jednocześnie poznaliśmy odpowiedzi na kilka pytań. Nie do wszystkich Waszych tez odniesiemy się publicznie, natomiast możecie być pewni, że wszystko co napisaliście zostało przez nas przeczytane (również to co dotyczyło sędziowania) i stanowi wartościowy materiał do podnoszenia jakości naszych usług. Poniżej znajdziecie nasze ustosunkowanie się do najciekawszych zagadnień, a na samym dole pokusiliśmy się o małe podsumowanie. Zaczynamy!

Ankieta 1

Generalnie organizatorzy stają na wysokości zadania. Brakuje mi jednak zdjęć z najciekawszych spotkań. Wideo jest ok, ale warto byłoby pomyśleć nad zdjęciami.

- Oczywiście, pewnie by się przydały, ale to nie jest tania sprawa. Na mecz kolejki, żeby jakiemukolwiek fotografowi chciało się przyjechać do Zielonki, to pewnie trzeba liczyć z 250 zł. Gdyby tak to sobie pomnożyć, przez ilość spotkań, które warto by uwiecznić na zdjęciach, to łatwo sobie obliczyć ile by to kosztowało.

Brak zrozumienia przy doborze godzin meczów.

- Wydaje nam się, że uczciwie podchodzimy do sprawy przydzielania godzin. Oczywiście zdarzają się sytuacje, że ktoś pisze, czy jeszcze szansa na późniejszy termin, bo "na taki mecz chcielibyśmy mieć najlepszy skład". No ale kto by nie chciał? W lidze jest 10 zespołów i trzeba spróbować dogodzić każdemu. Podobnie jest z meczami o godzinie 20:00, które dla wielu trenujących są kłopotliwe. Ale warunki uczestnictwa są jasne – w każdym terminie średnio trzeba zagrać dwa razy. Nie zawsze się udaje, bo to nawet matematycznie jest niemożliwe, natomiast robimy w tej kwestii co możemy. Kapitan każdej ekipy myśli tylko o sobie. My musimy myśleć o wszystkich.

Właściwie podoba mi się wszystko. Szkoda jedynie że nie ma możliwości/miejsca na rozgrzewkę.

- Hala ma swoje ograniczenia. Pewnych rzeczy nie przeskoczymy, a na rozgrzewkę z piłkami nie pozwalamy, bo wiemy jak to się kończy – piłka ląduje na boisku i przeszkadza grającym. W tej kwestii niestety nie możemy za wiele zrobić.

Sędziowie powinni konsultować ze sobą sporne decyzje, fajnym dodatkiem może być var dla sędziów, skoro i tak jest nagrywany mecz ;)

- Sędziowie w 1.lidze byliby nieroztropni, gdyby w sytuacji, gdzie jeden z nich widział coś tak, a drugi inaczej nie daliby sobie chwili, by to przeanalizować. Tak się zresztą często dzieje. Przecież ewentualny błąd idzie na ich wspólne konto. Co do VARu, to owszem, myśleliśmy o tym, natomiast widzimy ile to czasami trwa na dużym boisku, gdzie jest profesjonalny sprzęt i przeszkoleni ludzie. Czas nie jest z gumy, późniejsze spotkania i tak zaczynają się z poślizgiem, a wystarczą 2-3 sytuacje z VARem i to pewnie dałoby kolejne opóźnienie. Mimo wszystko postaramy się coś pomyśleć przed kolejnym sezonem, żeby jakoś wykorzystać fakt transmisji i od czasu do czasu pomóc sędziemu.

Lubię szybkość i rzetelność wprowadzania danych, zaś nie lubię braku podsumowania/historii występów/goli/asyst danego zawodnika bez sprawdzania występów w danym sezonie (taka historia zawodnika), w którym zespole grał w danym sezonie i na jakim poziomie rozgrywkowym + statystyki. Strona jest poprawna, fajnie że są zdjęcia profilowe - można dodać zdjęcia drużynowe na głównej zakładce drużyny. Brak ogólnego porównania statystyk zawodnika z kilku sezonów - trzeba zmieniać sezon aby zobaczyć liczby jakie się miało. Ogólnie strona do dopracowania, można się wzorować na stronie Ligi Fanów, ale tak jak mówię - jest okej.

- Naszą stronę zrobił nam jeden z byłych zawodników, za darmo :) Strona Ligi Fanów to wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy. Zdajemy sobie sprawę, że przydałoby się trochę poprawek i choćby w tym sezonie kilka rzeczy udało się zmienić. Jest plan, by przed startem kolejnej edycji dodać kilka opcji, natomiast problem polega na tym, że mamy do czynienia z autorskim systemem, który jest trudny w modyfikacji, bo wpierw trzeba go zrozumieć. Nie jest to żaden gotowy szablon. A choćby na wspomniane statystyki są po prostu gotowe rozwiązania, z których my niestety nie jesteśmy w stanie skorzystać. Dlatego łatwo nie będzie, jakkolwiek postaramy się wejść w tej kwestii na wyższy poziom.

Brakuje wersji mobilnej na telefon a reszta jest bardzo przejrzysta i łatwa w obsłudze.

- To prawda. Rozmawialiśmy z autorem strony, czy dałoby się coś z tym zrobić. Odpowiedź brzmiała, że to wymagałoby napisania jej praktycznie od początku… Ciężki temat.

Rubryki u zawodników z MVP drużyny według przeciwników.

- To na pewno zostanie ogarnięte.

Chciałbym aby terminarz był znany z wyprzedzeniem. Dużo zawodników pracuje zmianowo. Czasem muszą się zwalniać wcześniej z pracy lub brać wolne a można tego uniknąć. Druga kwestia to robienie ostatniej kolejki cudów jest co najmniej wątpliwe...

- Pisaliśmy to wiele razy - dla Organizatora wygodniej byłoby stworzyć terminarz i tylko go egzekwować. Ale ma to również swoje minusy - nie można stopniować emocji, poprzez ustawianie najważniejszych spotkań na ostatnie kolejki (bo przed ligą nie wiemy przecież kto będzie faworytem, a kto outsiderem), a dodatkowo na pewno byłyby przypadki, że komuś coś ekstremalnie nie pasuje i musielibyśmy kombinować, zamieniać. Dlatego na ten moment nie planujemy zmian w tej kwestii. A czy robienie ostatniej kolejki cudów jest wątpliwe? Totalnie się z tym nie zgadzamy i chyba nie sensu, żebyśmy się nad tym rozwodzili.

Mecz gwiazd pod koniec sezonu - 4 zespoły składające się z ludzi z poszczególnych lig.

- Bez szans. Za dużo kombinowania, proszenia, ogarniania. Być może uda się zorganizować jakiś mecz gwiazd na koniec sezonu (albo mecz NLH kontra inna liga), ale w sposób mniej skomplikowany.

Może jakieś wywiady online? Bądź nagrywane po prostu.

- Online to ciężko, bo kiedy? Jak czasami między jednym meczem a drugim jest dosłownie 1-2 minuty przerwy. Natomiast z takimi zwykłymi problem polega na tym, że nie za bardzo jest to komu robić. A gdyby się ktoś taki znalazł, to trzeba zapłacić. Na końcu wszystko rozbija się wiadomo o co.

Co do atrakcji to ważne żeby nie schodzić z poziomu komentarza transmisji i opisów, bo wyprzedzacie inne ligi zdecydowanie pod względem ceny jak i jakości. Zawsze można wejść we współpracę z bukmacherem o konkurs na stroje dla drużyn. Albo jakieś bony na pizze za bramkę tygodnia czy coś takiego.

- Z nowymi bukmacherami, którzy wchodzą na rynek dużo łatwiej jest wejść w takie rzeczy. Z takimi o ugruntowanej marce – ciężko. Ale zobaczymy, może uda się coś ogarnąć przed kolejnym sezonem.

Powrót nagród za TOP 5.

- Trudny temat. Ale nie z powodu samych nagród, ale wybierania tego naj. Naprawdę czujemy dużą ulgę, że nie musimy tego robić, nie musimy tłumaczyć swoich decyzji, a czasami słuchać czyjegoś niezrozumienia naszym wyborem. Raczej zostanie tak jak jest.

Powrót zawodnika kolejki, więcej zajmowania się meczem niż szukaniem lików podczas transmisji.

- Gdyby tak policzyć, ile razy w trakcie transmisji mówimy o lajkach w stosunku do całego wieczoru, to byłby jakieś śmieszny procent czasu antenowego. Poza tym, jak każdy autor mamy prawo przypominać o takiej możliwości, bo być może to właśnie to powoduje, że ostatnio YT nas trochę promuje. Poza tym - w trakcie tygodnia, licząc 4h dziennie, mamy 16h komentowania. To nie jest prosta sprawa i czasami musimy uciec w inny temat, by dać sobie trochę oddechu.

Ankieta 2

Jak jest ktoś nowy za mikrofonem to bardziej jest rozmowa o nim niż komentowanie, ale póki co na naszym meczu to się nie zdarzyło, więc nie narzekam (jest to spoko, ale nie na meczu w którym grasz). Jeżeli nie jest to czasochłonne to można dodawać nazwisko strzelca jak rok temu.

- No jak zapraszamy gościa, to trzeba z nim trochę porozmawiać :) Inaczej to nie ma za bardzo sensu. Wiadomo, że staramy się to jakoś dzielić, czyli i trochę porozmawiać i pokomentować mecz. Zawsze to lepsze, niż lecieć w pojedynkę. Co do belki ze strzelcem – problem polega na tym, że realizator w takiej sytuacji musiałby zrobić dwie rzeczy na raz – zapisać powtórkę i poszukać nazwiska ze strzelcem. Uznaliśmy, że na razie to odpuszczamy, żeby po prostu nie komplikować sobie życia.

Może rozszerzenie o Twitch, Facebook. Możliwość glosowania na zawodnika meczu przez oglądających.

- Na Twitchu to chyba nie będziemy się bawić, to raczej nie jest miejsce na takie transmisje. Kiedyś próbowaliśmy transmitować równolegle i na FB i na YT, ale ciężko było ogarnąć dwa czaty i po prostu podjęliśmy świadomą decyzję, że całą energię pchamy na YouTube. Co do głosowania, to są pewne programy, które urozmaicają transmisje i jak będzie trochę czasu, to postaramy się znaleźć coś fajnego, żeby podczas lajfów było jeszcze więcej fanu.

Wprowadzenie nowego duetu sędziowskiego, może spróbować kogoś zupełnie nowego, czy to na Puchar czy na jakieś kolejki mniej ważne.

- Wszystkie kolejki są tak samo ważne ;) Sędziowanie w duecie to nie jest taka prosta sprawa. To nie jest tak, że znajdziemy dwóch dobrych sędziów, połączymy ich w parę i stworzymy duet idealny. Sędziowie mają różne style sędziowania, różne style komunikowania, więc tutaj nie będziemy szukać nowych rozwiązań na siłę. Zwłaszcza, że z pierwszoligowego duetu jesteśmy bardzo zadowoleni.

I to byłoby na tyle. Chcielibyśmy podziękować za wszystkie dobre słowa, jakie kierowaliście w naszą stronę. Doceniacie zaangażowanie, profesjonalizm, terminowość. Wydaje nam się, że to są kluczowe aspekty przy ocenie każdego Organizatora, dlatego odczuwamy dużą satysfakcję. Czujemy też odpowiedzialność za każdą złotówkę z wpisowego, bo chcemy dać każdemu z Was poczucie dobrze zainwestowanych środków. Trzeba jednak pamiętać, że nie ma skoku jakościowego bez kapitału. Dlatego trzeba się liczyć z tym, że wpisowe w kolejnym sezonie pewnie znów podskoczy, ale na pewno dostaniecie rekompensatę w postaci nowości, które już siedzą w naszych głowach. 

A gdyby były wśród Was osoby, które chciałyby się odnieść do powyższego lub coś nam jeszcze zasugerować, to ankietę pozostawiamy otwartą do końca tygodnia - znajdziecie ją TUTAJ.

Komentarze użytkowników: