Grupy Letniego Pucharu NLH rozlosowane!

7 września 2018, 13:03  |  Kategoria: Ogólna  |  Źródło: inf.własna  |   dodał: roberto  |  komentarze:

Trzecia edycja zmagań nie zgromadziła na starcie tyle ekip, ile rok temu. Ale to nie znaczy, że nie będzie ciekawie.

W górnym menu strony znajduje się pomarańczowa zakładka LETNI NLH CUP. Znajdziecie tam już TERMINARZ oraz dział LIVESCORE. W trakcie zmagań, po każdym meczu będziemy w nim uzupełniali wyniki. Możecie więc już dziś ustawić sobie to miejsce jako stronę główną swojej przeglądarki i w niedzielę odświeżać ją co mniej więcej 10-15 minut;)

Jak co roku gwarantujemy Wam też zdjęcia, muzykę, darmową wodę, doskonałe boisko, relacje w Radio FAMA Wołomin 94,7 FM i Wieściach Podwarszawskich, puchary, medale, nagrody oraz wiele więcej!

Gry będzie naprawdę dużo, bo w grupie każdy zespół rozegra po 4 spotkania, a awans uzyskają po cztery najlepsze ekipy (czyli odpadnie tylko najsłabsza). Fazę play-off rozpoczniemy od godziny 16:00 i wtedy mecze będa trwały już po 12 minut.

UWAGA! Może się okazać, że do rywalizacji przystąpią jeszcze dwa zespoły. Wówczas dołożymy po jednym do każdej grupy i będzie jeszcze więcej gry w tej samej cenie. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu do końca dzisiejszego dnia (tj piątku).

A co możemy powiedzieć o grupach? Przede wszystkim staraliśmy się tak podzielić stawki, by tworzyły je zespoły o podobnym potencjale. Być może grupa B wydaje się nieco silniejsza, ale jej uczestnicy powinni to traktować jako potencjalną korzyść, bo wiadomo, że im trudniej w grupie, tym (przynajmniej teoretycznie) powinno być łatwiej w kolejnej fazie. Trudno powiedzieć, jakimi składami będą dysponowały poszczególne ekipy, zwłaszcza w pierwszej stawce. Tutaj mamy do czynienia z ekipą Inter-Europol (odpadli rok temu na pierwszym etapie), Młodość Zielonka (debiut w naszym turnieju), Bad Boys (przed rokiem również szybkie odpadnięcie), Na Fantazji - uczestnicy Nocnej Ligi i Futboligi, zespół który jeśli się rozkręci, to może być naprawdę groźny oraz Amatorzy - część z nich grała kiedyś w silnie obsadzonym turnieju w Wołominie i jako United Team potrafiła go wygrać! Ciężko cokolwiek tutaj przewidzieć.

W grupie B jeszcze trudniej wskazać faworyta. Mamy przecież bardzo silny Al-Mar, mistrzów zielonkowskich ósemek czy Fil-Pol, ekipę Marcina Kura - Martex FC, dawnych Hasaczy czyli Hocki-Klocki, jak również Big Team, złożony z zawodników JSJ Developoment, a więc trzeciej ekipy drugiej ligi NLH. Tutaj rywalizacja będzie niezwykle zacięta i nawet jak ktoś wyjdzie z czwartego miejsca, to nie jest pozbawiony szans na udział w wielkim finale. Sami jesteśmy ciekawi, jak to się wszystko skończy.

Jeśli chodzi o regulamin, to najważniejsze informacje są takie:

• gramy w systemie 5 + bramkarz

• liczba zmian jest nieograniczona

• obowiązujące kary to 2 (żółta kartka) i 5 minut (czerwona kartka). Przy zdobyciu bramki przez zespół przeciwny (dotyczy tylko kary 2-minutowej), zawodnik może wrócić z powrotem na boisko. Kara odbywa się przy stoliku sędziowskim, a za jej pomiar, jak również za możliwość powrotu na parkiet odpowiada stolik sędziowski. W sytuacji gdy żółtą kartką jest ukarany bramkarz, dopuszcza się możliwość zejścia z boiska zawodnika z pola.

• po karze 5 minut prawo wejścia na boisko w celu uzupełnienia składu mają wyłącznie zawodnicy rezerwowi

• zawodnik ukarany czerwoną kartką jest automatycznie odsunięty od kolejnego meczu

• jeżeli gracz otrzymuje drugą żółtą kartkę, to jego drużyna musi grać w osłabieniu przez 5 minut

• w przypadku, gdy dwie drużyny zdobędą taką samą liczbę punktów o kolejności decydować będą: bezpośrednie pojedynki rozegrane między zainteresowanymi drużynami, a przy remisie różnica zdobytych i straconych bramek ze wszystkich meczów, a w następnej kolejności większa liczba zdobytych bramek. Gdyby i te czynniki zawiodły, to o wszystkim zdecydują rzuty karne. W sytuacji, gdy trzy zespoły będą miały tyle samo punktów, obowiązuje zasada "małej tabeli", biorąca pod uwagę wyłącznie wyniki zainteresowanych zespołów. W następnej kolejności decyduje różnica bramek z meczów między zainteresywanymi, większa liczba strzelonych goli, a gdyby i to zawiodło - ogólny bilans bramkowy ze WSZYSTKICH spotkań.

• w fazie play-off, jeśli w regulaminowym czasie gry wynik brzmi 0:0, następuje seria rzutów karnych po 3

• co do wślizgów: jeżeli po wślizgu następuje kontakt między zawodnikami - sędzia odgwizduje rzut wolny bezpośredni. Jeśli nie ma kontaktu - rzut wolny pośredni, a w polu karnym ustawia piłkę na linii pola karnego najbliżej miejsca zdarzenia. Dopuszcza się zagranie wślizgiem w celu zablokowania strzału czy próbu uratowania piłki wychodzącej na aut, rzut rożny, etc.

• przy wykonywaniu wszystkich rzutów wolnych, zawodnicy drużyny przeciwnej muszą być w odległości 5 metrów

• zabrania się gry pod wpływem alkoholu oraz spożywania alkoholu podczas rozgrywek

• organizator zapewnia wyłącznie doraźną pomoc przy urazach powstałych w czasie gry (opatrzenie otarć, dezynfekcja ran, zabezpieczenie ran - plaster, bandaż), natomiast nie ponosi odpowiedzialności prawnej za udział w rozgrywkach osób chorych i wynikające z tego powodu wypadki oraz skutki wypadków w czasie gry każdego z zawodników

• adres boiska - ulica Elizy Orzeszkowej 3/5, przy Zespole Szkół Podstawowych nr 2 w Kobyłce

Jeśli chodzi o szatnie, to będzie wyłączne jedna ogólna, dlatego swoje rzeczy najlepiej zostawić po prostu w samochodzie. Będą dostępne dwa duże parkingi, obydwa w zasięgu wzroku patrząc z perspektywy boiska, dlatego tak będzie chyba najbezpieczniej dla Was.

Oczywiście wszystkim w równym stopniu życzymy powodzenia a w razie jakichkolwiek pytań, wątpliwości, gdyby coś działo się na trasie do Kobyłki lub jeśli jednak nie wystartujecie w zmaganiach - informujcie! Numer 501-162-400 jest do Waszej dyspozycji.