fot. © www.rgol.com

Przypomnienie - kategoryczny zakaz gry w turfach!

24 listopada 2021, 11:27  |  Kategoria: Komunikaty  |  Źródło: inf.własna  |   dodał: roberto  |  komentarze:

Ponieważ do nowego sezonu przystąpi nie tylko wiele nowych drużyn, ale też wielu nowych zawodników, to chcemy Was uświadomić - na hali w Zielonce grać można WYŁĄCZNIE w butach na płaskiej podeszwie.

Pamiętamy moment, gdy wspomniany zakaz wchodził w życie. Niektórzy byli sceptyczni, inni wręcz nie rozumieli tej decyzji, ale wielu z nich przychodziło do nas później i przyznawało rację. Bo oprócz tego, że grając w obuwiu przystosowanym do gry na hali chronimy parkiet (którego doczyszczenie po rysach spowodowanych turfami jest bardzo czasochłonne), to przede wszystkim gwarantujecie sobie komfort gry. Nawet na sparingach od razu dało się zauważyć, kto nie ma typowych halówek, bo taki zawodnik błyskawicznie zaliczał kontakt z podłożem. I to nie jest kwestia tylko Waszego bezpieczeństwa, bo brak kontroli nad własnym ciałem może spowodować kontuzję przeciwnika. My nie chcemy ryzykować czyjegoś zdrowia. W dodatku umowa podpisywana przez nas na wynajem hali stanowi jasno - "obowiązuje absolutny nakaz gry w obuwiu o płaskiej oraz niebrudzącej podeszwie". O ile domyślamy się, że nie będzie łatwo zachować jasny kolor podeszwy, to Waszym obowiązkiem jest sprawić, by była ona płaska.

Na pierwszej kolejce podejdziemy do tematu mniej rygorystycznie niż zwykle, ale będziemy zwracać uwagę tym, których obuwie jest niedozwolone. JAKKOLWIEK! Nawet na inauguracyjnej serii nie wpuścimy NIKOGO w butach "Copa Mundial Team", czyli tych z grafiki głównej - i nieważne czy to zawodnik z pola czy bramkarz. Tutaj żadne prośby i tłumaczenia (nie wiedziałem, kapitan mi nie przekazał, jestem pierwszy raz, za tydzień już będę miał takie jak trzeba) nie przejdą. Co do innych modeli, to tak jak napisaliśmy - wyjątkowo na pierwszej kolejce dopuścimy do gry, ale na kolejnych nic z tego. Będziemy tego pilnować. I celowo piszemy o tym znacznie wcześniej, bo choćby w najbliższy weekend, który obfituje w różne przeceny, można zainteresować się tematem i mieć spokojną głowę. Prędzej czy później, chcąc uczestniczyć w Nocnej Lidze, i tak będziecie musieli do tej decyzji dojrzeć.

Komentarze użytkowników: